Jak wybrać dobrą suszarkę do włosów

Lis 25, 2012 przez

Na rynku można znaleźć bardzo wiele suszarek do włosów. Liczba modeli jest tak duża, że dla osoby, która nie do końca zna poszczególne funkcjonalności wybór odpowiedniej może stanowić nie lada wyzwanie.

Jakie funkcje znajdziemy

Obecne modele suszarek do włosów posiadają nieraz kilka, a nawet kilkanaście przycisków umożliwiających dostosowanie ich do naszych potrzeb. Pierwszą i najważniejszą funkcją suszarki jest możliwość ustawienia siły nawiewu.

Oglądając suszarki w sklepie powinniśmy przeanalizować jaka jest maksymalna moc. Oczywiście im większa tym mocnej taka suszarka do włosów „wieje”. Drugą funkcją jest możliwość nawiewu ciepłego powietrza. Funkcja szczególnie przydatna Paniom z długimi włosami, które w krótkim czasie chcą wysuszyć swoje włosy.

Dobrze jeżeli suszarka ma kilka poziomów temperatury nagrzewania. Dzięki temu możliwe jest dokładne dostosowanie do naszych potrzeb.

Następną funkcją, która może nie być znana zwłaszcza męskiej części czytelników jest jonizator.  Jest to specjalny element suszarki, który wytwarza ujemne jony. Dzięki temu możliwe jest usunięcie ładunków elektrycznych na włosach. W ten sposób nasze włosy nie będą się elektryzować. Funkcja ta również wspomaga łatwiejsze układanie i czesanie włosów.

Dobrze, gdy suszarka ma dodatkowo specjalne końcówki, które pozwalają np. strumieniować wychodzące z niej powietrze w jednym punkcie. W ten sposób możemy zdecydować w jakim kierunku powinien przenosić się strumień ciepłego powietrza.

Gdzie najlepiej kupić

Tradycyjną suszarkę do włosów kupimy w większości sklepów RTV/AGD. Również w niektórych sklepach kosmetycznych znajdują się podstawowe modele suszarek. Jeżeli jednak szukamy suszarki, która będzie maksymalnie profesjonalna, bo np. chcemy otworzyć własny zakład fryzjerski, to lepszym rozwiązaniem może się okazać udanie się do specjalistycznego sklepu fryzjerskiego. Takie sklepy działają zarówno tradycyjnie w miastach, jak również można znaleźć je w Internecie.

Kupując w Internecie możemy zdecydowanie więcej zaoszczędzić oraz trafić na dodatkowe produkty, które również będą nam pomocne.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)