Jak ważny jest nagłówek na stronie

Paź 5, 2015 przez

Dzisiaj dużo mówi się o funkcjonalności strony, a coraz mniej o tym, że treść powinna przyciągać uwagę odbiorcy. Nie każdy serwis to potrafi, a przyczyn należy doszukiwać się w nieumiejętnym eksponowaniu treści. Wykrzykniki, krzykliwa czcionka, czy kolorystyka – takich rozwiązań lepiej unikać. Jakie są więc wskazane?

Projektowanie strony nie kończy się wcale na stworzeniu szablonu – dostosowanego do potrzeb właściciela i odbiorców. Tak naprawdę cały czas trzeba dbać o to, by zawartość witryny trzymała się ściśle ustalonych ram. Dotyczy to zarówno optymalizacji treści, jak i jakości publikowanych informacji. Zdarza się jednak, że pomimo zwracania uwagi na te czynniki, strona nie generuje większego ruchu, a wręcz przeciwnie, zauważalny jest spadek zainteresowania witryną. Taka sytuacja może mieć miejsce wtedy, gdy nie dostrzega się potencjału, jaki tkwi w nagłówku.

6812405597_213d1f0a7e_b

Fachowcy, dla których tworzenie stron www w Krakowie jest chlebem powszednim – zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest nagłówek. Właściwie każdy jego szczegół jest na wagę złota, natomiast, jak nierzadko można zaobserwować, na wielu serwisach jest on traktowany wyłącznie jako element konieczny. Twórcy stron podkreślają jednak jego olbrzymie znaczenie związane z pozyskiwaniem nowych odbiorców i utrzymaniem dotychczasowych. Nagłówek może nie tylko wpłynąć na wzrost popularności witryny w sieci, ale przełożyć się na konkretne korzyści finansowe. Wystarczy bowiem, że będzie znajdować się nad tekstem sprzedażowym, opisującym zalety określonego produktu.

Podobnie jak projektowanie stron www w Krakowie – tak i tworzenie atrakcyjnych nagłówków nie jest łatwym zadaniem. Po pierwsze nagłówek powinien nawiązywać do całej treści, do jakiej się odnosi. Ponadto warto zawrzeć w nim słowa kluczowe, adekwatne do omawianego zagadnienia i ściśle związane z tematyką witryny. Nie można przy tym zapomnieć o tym, że tytuł powinien ograniczać się do maksymalnie dziesięciu słów. Najlepiej zaś jakby zmieścił się w nie więcej, niż sześciu wyrazach. Można by się zastanawiać nad tym, czy takie wytyczne nie są aby za bardzo restrykcyjne.

5413716929_11d6bf7fce_o

Z pewnością podobnie jak projektowanie serwisów internetowych w Krakowie – tak i treść na stronie powinna przede wszystkim wyglądać naturalnie. Jeśli każdy nagłówek będzie mieć po sześć wyrazów, a jego styl będzie zachowany w każdym kolejnym wpisie, wówczas taka strona na dłuższą metę nie będzie wcale atrakcyjna. Warto więc pamiętać o tym, że każdy temat, jaki porusza się w treści, ma jakiś swój klimat, który warto podkreślić właśnie za pomocą nagłówka. Nie można przy tym zapominać o tym, że powinien zawierać informacje, o jakich mowa w dalszej części tekstu. W przeciwnym razie sam chwytliwy nagłówek nie sprawi, że więcej osób zapozna się z treścią. Zwyczajnie bowiem zostanie on pominięty, gdy w nagłówki nie znajdzie się poszukiwanych informacji. Strony internetowe projektuje się nie tylko z myślą, by były użyteczne, ale także po to, by miały bezpośredni wpływ na wzrost sprzedaży. Tak samo nagłówek powinien zachęcać do przeczytania dostępnych informacji.

 

źródło: http://lobzowskastudio.pl/pl/oferta/projektowanie-graficzne

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 7.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Jak ważny jest nagłówek na stronie, 7.0 out of 10 based on 1 rating