Jak termin spłaty kredytu wpływa na koszty?

Lip 15, 2013 przez

Bardzo często zdarza się sytuacja, że zostajemy zaskoczeni przez jakieś nagłe wydatki. Nierzadko też najzwyczajniej nie mamy żadnych konkretnych oszczędności, które możemy wydać na kupno sprawnego samochodu czy na przykład odnowienie mieszkania.

W każdym z tych wypadków jednakże mamy możliwość zaciągnięcia kredytu, który w dzisiejszych czasach jest proponowany przez wszystkie banki. Choć wiele ludzi ciągle nie ufa takim instytucjom finansowym to jednak bywa to nierzadko najlepsze rozwiązanie. Powinniśmy jedynie pamiętać aby pożyczać taką ilość pieniędzy, które będziemy mogli oddać. Przed tym jak zaczniemy ubiegać się o kredyt musimy policzyć ile jesteśmy w stanie miesięcznie wydawać z budżetu domowego na zapłatę raty kredytu. W tenże sposób będziemy mogli uniknąć wszelkich nieprzyjemnych konsekwencji niespłacania pożyczonych pieniędzy.

Niezwykle dobrym rozwiązaniem bywa zapewne kredyt gotówkowy, który jest stosunkowo łatwo zdobyć. Banki każdego typu bardzo donośnie promują swoje propozycje w tymże zakresie, bo wiedzą doskonale jak kredyty gotówkowe są obecnie popularne. Suma pieniędzy, jaką określony bank zechce nam użyczyć zależy głównie od posiadanej przez nas zdolności kredytowej.

Ta z kolei jest wynikiem tego jakie generujemy dochody netto oraz tego czy mamy jakiekolwiek odrębne zadłużenia. Taka procedura obliczania naszej zdolności kredytowej zazwyczaj jest niezwykle łatwa oraz szybka. Także decyzja odnośnie przyznania nam kredytu gotówkowego jest wydawana w krótkim czasie od momentu wnioskowania o taki kredyt. A pieniądze znajdują się na naszym koncie niemal natychmiast. W wypadku dużej części kredytów nie ma konieczności przedstawiania żadnych zabezpieczeń, oprócz oczywiście tych w których konieczne jest poręczenie osoby trzeciej.

Jeśli jedynie spełniamy poszczególne warunki to posiadamy możliwość ubiegania się o kredyt gotówkowy na kwotę od kilkuset złotych nawet do 80 tysięcy złotych. Dodatkowo bardzo charakterystyczne bywa to, iż kredyty gotówkowe mają krótkie terminy ich spłaty. Zazwyczaj termin taki nie przekracza dwóch lat, choć zdarzają się kredyty na kilka miesięcy jak również kilka lat. Co więcej dobrze jest zwrócić uwagę na to, że takiego typu kredyt można otrzymać na jakikolwiek cel. Rzecz jasna tak łatwe dostanie pieniędzy i to niejednokrotnie unikając przedstawiania jakiegokolwiek rodzaju zabezpieczeń, ma jakieś wady. W tym wypadku może to być zapewne dość wysokie oprocentowanie sumy pieniędzy na którą przyznano nam kredyt. W większości sytuacji może być to nawet około 20 procent w ciągu roku. Wiele osób decyduje się jednakże na takiego rodzaju wydatek dostrzegając w tym więcej plusów.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)