Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Kwi 27, 2011 przez

Czytając informacje na temat różnych sposobów usuwania owłosienia trafiamy na wiele zalet i wad każdej z nich. Jeszcze, gdy większość z nich była stosowana także na naszej własnej skórze, wówczas nie potrzebne nam są opinie innych. Odmiennie wygląda natomiast sytuacja w temacie: depilacja laserowa. Metoda ta bowiem ma więcej zwolenników niż przeciwników przez co łatwiej jej zaufać. Jej działanie opiera się na usuwaniu włosów na długi czas, także po każdym kolejnym zabiegu stają się one coraz słabsze, a potem zupełnie znikają.

Zabieg ten jest bezbolesny ponieważ odbywa się przy pomocy urządzenia z szafirową głowicą, posiadającą funkcję chłodzącą. Chłód odczuwany jest na skórze i działa znieczulająco. Jednak, gdy nasza skóra jest zbyt delikatna wówczas dodatkowo może być zastosowany tu krem, który spowoduje, że na pewno nic nie poczujemy. Zanim jednak dochodzi do tego czym jest depilacja laserowa, należy udać się do specjalisty, który opisze dokładnie zabieg, a także czynności, które mają do niego przygotować. Tam, gdzie skóra będzie depilowana nie może występować żadne podrażnienie lub zbytnia suchość. Trzeba więc stosować odpowiednie kremy nawilżające i balsamy, co najmniej tydzień wcześniej. Tego samego dnia lub dzień wcześniej należy ogolić nogi, pozostawiając 2×2 cm.

Na miesiąc przed zabiegiem nie można natomiast wyrywać włosów z danej powierzchni. Depilacja laserowa nie zabrania z kolei golenia i przycinania owłosienia. Cztery tygodnie przed zabiegiem nie powinno się także używać kremów z witaminami A lub C, retinoidami, a także kwasami owocowymi. Tydzień wcześniej trzeba odstawić peelingi złuszczające. Gdy doustnie zażywa się retinoidy, wtedy trzeba zaprzestać tego na pół roku i dopiero po tym czasie udać się na depilację. Na powierzchni, która ma być poddana zabiegowi nie mogą występować aktywne infekcje skórne, świeża opalenizna lub ta uzyskana przy udziale samoopalaczy. Oczywiście są to tylko przykłady, a każdy indywidualny przypadek wymaga konsultacji ze specjalistą w profesjonalnym studio urody.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)