Jak poprawić komfort pracy…

Kwi 24, 2008 przez

Przyszedł XXI wiek, czasy, które pamiętają nasi dziadkowie zmieniły się nie do poznania. Dzisiaj era technologii przestała już dziwić nawet ich.

Razem z rozwojem technologicznym, zmieniły się też standardy pracy. Praca fizyczna powoli zastępowana jest pracą maszyn, ludzie natomiast coraz częściej przenoszą się do biur aby zasiąść do pracy w wygodnym fotelu przy własnym biurku oraz oczywiście komputerze. Warto także wspomnieć, iż coraz częstsze staje się zjawisko pracy w domu. Dotyczy to głównie ekspertów pracujących na zlecenie dla których dojazd do pracy byłby zwyczajnie stratą czasu, podczas gdy efekty swojej pracy mogą przesłać e-mailem, gdyż swobodny przekaz informacji drogą połączeń internetowych stał się dla nas standardem.

Niezależnie jednak od tego czy tworzymy w biurze czy też we własnym komfortowym mieszkaniu, pracujemy przy komputerze. Wydawać by się mogło, iż jest to praca prosta i przyjemna, my wiemy jednak, że wcale tak nie musi być. Podkrążone oczy, ból w plecach i znudzenie dają się we znaki pewnie nam wszystkim. Jest jednak rozwiązanie, przynajmniej dla znudzenia pracą. Pozornie proste i banalne. A jednak, nie wszyscy z tego korzystają…

Tajemnicą okazują się tapety na pulpit. Pewnie zerknąłeś właśnie na swój pulpit, i co tam znalazłeś? Czyste, niebieskie tło? Standardową tapetę Windowsa XP przedstawiającą zieloną łączkę? Czy może standardowy theme Windowsa Vista? Nieważne co jest na Twoim pulpicie, możesz to teraz zmienić. Nie martw się, szef Cię za wymianę tapety nie zwolni. nawet on wie, iż efekty Twojej pracy będą lepsze jeśli będziesz tworzyć w komfortowym miejscu pracy. Tapety na pulpit mogą choć w niewielkim stopniu tę jakże ważną przyjemność zagwarantować.

Pisząc ten artykuł siedzę na uniwersyteckiej podłodze przed oknem (mój komfort miejsca pracy nie zawsze spełnia unijne standardy : ) za którym widzę szary, mokry budynek na tle zachmurzonego nieba. W zależności od człowieka, krajobraz ten może być zarówno piękny jak i mówiąc wprost paskudny. W moim przypadku jest to opcja pierwsza, jednak zdaję sobie sprawę, iż niejeden z Was, widzi właśnie podobny widok, który tylko pogarsza już złe samopoczucie. W tym przypadku nie ma nic lepszego jak łyk gorącej kawy oraz zmiana tapety swojego pulpitu. Proponowałbym spojrzeć w folder Krajobrazy i spośród setek zachwycających widoków, wybrać ten, który wywołał u Ciebie szczery uśmiech bądź chwilę zadumy nad pięknem tegoż widoku. Wybór należy wyłącznie od Ciebie.

Oczywiście tapety na pulpit nie są tylko pomocą na czas pracy. Dobrze wybrane są w stanie wywoływać przeróżne emocje. Nie ma przecież nic przyjemniejszego jak zdjęcie swojej sympatii (która aktualnie jest poza domem) znajdujące się w tle rozmowy na gg czy też „skajpie”, łagodzące choć troszkę ogarniającą nas tęsknotę – oczywiście, zakładam w tym przypadku brak możliwości wideo-rozmowy.

Mam nadzieję, iż udało mi się przekazać w tym wywodzie mój osobisty stosunek do tak prostej rzeczy jaką jest tapeta na pulpit, oraz do użycia podlinkowanych fraz w celu znalezienia tej jedynej, niepowtarzalnej… tapety na pulpit.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)