Jak grać w pokera

Lip 21, 2010 przez

Zakład obstawiany jest na odpowiednim, przeznaczonym do grania stole. Sam zakład opiera się na obstawianiu żetonów, które po skończonej rozgrywce są wymieniane za środki finansowe. Po obstawieniu zakładu uczestnik gry i krupier zyskują po dwie karty. Uczestnik partii ma obydwie karty odkryte, a z kolei krupier tylko jedną odkrywa owemu uczestnikowi gry. Po otrzymaniu kart i ich zaprezentowaniu gracz może dobrać kartę lub zrezygnować z tego kroku, powiększyć obstawianą stawkę, rozdwoić otrzymane karty oraz spożytkować tak zwane ubezpieczenie. Zwycięstwo wiąże się z pozyskaniem mniejszej niż 21 ilości punktów.

Ogólnie wszelkie kasyna w blackjacku mają wyższość nad grającym. Jest ona mała, ale nawet te kilka procent jest w stanie zaważyć na tym jaki będzie wynik danej partii. Wielkość wyżej wymienionej przewagi zależna jest od strategii obranej przez konkretnego uczestnika gry oraz od reguł, które w różnorodnych kasynach są różnorakiego rodzaju. Istnieją specjalne strategie użytkowane przez uczestników gry, które mogą zmniejszyć przewagę do niedużego stopnia. Może to być nawet pomniejszenie przewagi kasyna do mniej więcej połowy procenta co jak najbardziej ułatwia grę i szanse na wygraną.

Obręb historyczny blackjacka nie jest wystarczająco znany, ponieważ historia tej rozgrywki nie jest jednakowo określona. Zatwierdzonym faktem jest to, że w XIX wieku blackjack dostał się do kasyn w Stanach Zjednoczonych. Nazwa tej gry wywodzi się od zakładu, który się obstawia i również, który jest przedstawiony w tym artykule, który dla Was stworzyłem. W latach siedemdziesiątych dwudziestego w. blackjack przeniósł się do sieci.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)