Jak dzielą się foteliki samochodowe?

Maj 17, 2013 przez

Firmy oferujące nam foteliki samochodowe stosują dość zróżnicowane oznaczenia pozwalające na szybkie zorientowanie się, z jakim rozwiązaniem mamy do czynienia i jakie są jego zalety oraz wady. Oznaczenia te są czytelne dla sprzedawców i dystrybutorów fotelików, początkujący nabywcy mogą mieć jednak problemy z ich właściwą interpretacją. Warto zatem prześledzić jeden z najbardziej klasycznych podziałów, który, analizując wagę dziecka i typowe dla niego oczekiwania, dzieli foteliki na pięć grup.

Foteliki samochodowe z grupy 0 przeznaczone są dla niemowląt, które ważą mniej niż dziesięć kilo, a więc mają od sześciu do dziewięciu miesięcy. Charakteryzuje je montaż tyłem do kierunku jazdy, rodzicom do gustu przypada jednak również wielofunkcyjność rozwiązań tego typu sprawiająca, że można wykorzystywać je również jako gondole do wózka (po zakupieniu odpowiedniego adaptera). Z kolei grupa 0+ to rozwiązania, w które powinni zaopatrzyć się rodzice dzieci, których waga dochodzi do trzynastu kilogramów. Również te foteliki dziecięce montowane są tyłem do kierunku jazdy, posiadają jednak także specjalne regulacje sprawiające, że nawet większe dzieci czują się w nich komfortowo.

Starsze dzieci mogą korzystać z trzech kolejnych grup fotelików. Grupa 1 obejmuje foteliki samochodowe przygotowane z myślą o dzieciach ważących do 18 kilogramów, grupa 2 – do 25 kilogramów, a grupa 3 – do 36 kilogramów. W ostatniej grupie fotelików mogą jeździć nawet dwunastolatki, fotelik jest więc zaprojektowany tak, aby gwarantując maksimum bezpieczeństwa nie ograniczać pasażerom swobody ruchu. Wszystkie grupy fotelików charakteryzują się dużą starannością wykonania, systematycznie uzupełniane są przy tym o nowe funkcje pozwalające na ich jeszcze lepsze wykorzystanie. Warto zatem zatrzymać się na moment w sklepie z rozwiązaniami tego typu i uważanie przeanalizować atuty kolejnych z nich. Być może przeznaczymy na to nieco czasu, dziecko będzie jednak podróżować w komfortowych warunkach, a i my nie będziemy musieli martwić się o nie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!