Jak działa wentylacja w halach montażowych?

Paź 1, 2013 przez

Wentylacja w halach montażowych spełnia niezwykle ważne zadanie- ma ona na celu odprowadzanie z wnętrza pomieszczeń montażowych wszelkich groźnych substancji znajdujących się w powietrzu, takich jak wszelkie rodzaju gazy, różnorakie pyły, dymy i inne niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia substancje. Z uwagi na to, że wentylacja w halach montażowych jest bardzo potrzebna, należy zwrócić szczególną uwagę na jej sposób zainstalowania oraz na to, czy została ona założona w poprawny i spełniający wszelkie normy prawne sposób.

Jak działa dobrze założona wentylacja?

Odpowiednio założona i zainstalowana wentylacja będzie odprowadzać wszelkiego rodzaju niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia substancje na zewnątrz hal montażowych. Niedopuszczalne jest, aby występowała tak zwana wentylacja wsteczna. Wentylacja wsteczna jest efektem źle zainstalowanej instalacji wentylacyjnej. Charakteryzuje się ona tym, że różnorakie substancje, które powinny zostać wydalone na zewnątrz pomieszczeń montażowych, są pompowane do ich środka. W dość łatwy i przystępny sposób można sprawdzić, czy w naszej hali montażowej wentylacja założona jest poprawnie- wystarczy przystawić odpaloną zapalniczkę do otworu wentylacyjnego i sprawdzić, w którą stronę odchyla się płomień zapalniczki. Jeśli jest on zasysany do środka otworu wentylacyjnego, wszystko jest w porządku i najpewniej instalacja wentylacyjna została założona w sposób prawidłowy. Gorzej będzie w przypadku, gdy ogień z zapalniczki jest skierowany w kierunku wnętrza hali montażowej- wówczas możemy być całkowicie pewni, że instalacja wentylacyjna została założona w sposób nieprawidłowy i występuje tak zwana wentylacja wsteczna. Jest to wysoce niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia, gdyż wszystkie gazy, pyły i inne dymy zostają wewnątrz, co może często odbijać się na ludzkim zdrowiu.

Zadania wentylacji w halach montażowych

Poza odprowadzeniem przez wentylację na zewnątrz hal montażowych wszelkich niebezpiecznych gazów i pyłów, wentylacja spełnia jeszcze inne, poboczne zadania. Między innymi ma ona dopilnować, aby wewnątrz pomieszczenia montażowego panowała właściwa wilgotność powietrza, a także ma za zadanie eliminować z niego nieprzyjemne dla ludzkiego nosa zapachy. Są to zadania co prawda poboczne, jednakże znacznie wpływają one na jakość pracy,  którą wykonują nasi robotnicy, a co za tym idzie- osiągniemy wówczas znacznie lepsze wyniki. Wentylacja jest niezwykle potrzebną, a wręcz wymaganą instalacją w przypadku prowadzenia hal montażowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: +1 (z 1 głos)
Jak działa wentylacja w halach montażowych?, 10.0 out of 10 based on 1 rating