Jak dostać się do Lwowa?

Sty 17, 2016 przez

Niezależnie od tego, jaki wybieramy sobie cel podróży, musimy w jakiś sposób dostać się do danego miejsca. Wbrew pozorom w każdej sytuacji mamy do wyboru szereg, różnorodnych środków transportu. Tak samo będzie, jeśli postawimy na wycieczki do Lwowa. W jaki sposób możemy się więc dostać do tego miasta?

Od 2012 roku miasto posiada nowoczesny port lotniczy. Został on stworzony na potrzebę EURO 2012. Port znajduje się niedaleko od centrum miasta (ok. 7 kilometrów). Lądują na nim przeróżne samoloty z 18-u linii lotniczych. Sami również możemy z nich skorzystać. Wystarczy, że udamy się na lotnisko w Warszawie. To z tego portu codziennie odlatuje jeden samolot do Lwowa. Taki środek transportu na pewno umili nam dojazd. Latanie jest bowiem najwygodniejszą formą podróżowania.

wycieczki do lwowa z Warszawy

Możemy również spróbować samodzielnie dostać się do Lwowa swoim samochodem. Jednak tutaj pamiętajmy, że na swojej drodze na pewno natrafimy na mnóstwo, długich korków. One mogą niekorzystnie wpłynąć na przebieg naszej podróży. W takich kolejkach na pewno będziemy stać m.in. na granicach. Korki czekają nas zarówno na granicy po stronie polskiej, jak i tej ukraińskiej. Jeśli więc nie przepadamy za staniem w kolejkach, ta forma podróżowania nie jest dla nas.

Najtańszą opcją będzie oczywiście jazda autostopem. Jest to czasami, całkowicie darmowa forma podróżowania. Gdy jednak boimy się jeździć z obcymi ludźmi, postarajmy się samodzielnie zaplanować swój dojazd. Jeśli postawimy na jazdę z przesiadkami, będziemy mogli sporo zaoszczędzić. Przy tym skorzystajmy z pociągów bądź autokarów. Podróżowanie takimi środkami transportu jest w miarę przyjemne. A jeśli wcześniej zakupimy dla siebie bilety, nie zapłacimy za nie zbyt wiele.

Warto jednak zaproponować znajomym wspólną podróż, zaplanować cała wycieczkę i wyjechać na Ukrainę własnym samochodem. Będąc we Lwowie nie musimy martwić się, że nie będzie gdzie zaparkować, ponieważ zwiedzając możemy poruszać się kolejką lub autobusami, które ułatwią nam dojazd w każde miejsce.

rail-kolej-we-lwowie

Poszukując noclegu warto skorzystać z Internetu w którym znajdziemy wiele atrakcyjnych ofert. Dzięki wcześniejszej rezerwacji oraz różnego rodzaju ciekawym ofertą, możemy znaleźć nawet nocleg w 5 gwiazdkowym hotelu, w cenie pobytu w hotelach 1-2 gwiazdkowych. Najlepiej ocenianą przez wielu turystów lokalizacją na pobyt we Lwowie jest rynek z którego znajdziemy blisko wiele atrakcji oraz restauracji.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: +1 (z 1 głos)
Jak dostać się do Lwowa?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Podobne

Podziel się!