Jak być dobrym ankieterem?

Paź 30, 2012 przez

Jeżeli jesteś otwarty, nie boisz się wyzwań, łatwo nawiązujesz kontakty, ta praca jest dla Ciebie. Zostań ankieterem i czerp satysfakcję z przepytywania ludzi. Ankieterzy są obecnie bardzo poszukiwani na rynku pracy.

Więc, jeżeli przejdziesz odpowiednie przeszkolenie, jest pewne, że praca będzie na Ciebie czekała. Ankieterów zatrudniają ośrodki badania opinii publicznej, firmy ubezpieczeniowe, biura podróży, agencje, które zajmują się poszukiwaniem informacji. ankieterzyInformacja jest obecnie na wagę złota. Dlatego jest tak duże zapotrzebowanie na ankieterów.

Ankieterzy są potrzebni

Ankieterzy mogą przeprowadzać swoje ankiety na różne sposoby: może to być rozmowa telefoniczna, może to być ankieta przeprowadzana na ulicy, ale także może to być dłuższa rozmowa w zaciszu domowym. Wszystko polega na tym, aby zdobyć informacje, które później będą przekazane przez ankieterów ich zleceniodawcom i wykorzystane np. przy ustalaniu preferencji konsumentów przy wyborze wakacji. Biuro podróży tak ułoży swoją ofertę, aby pasowała ona do najbardziej aktualnych wyborów klientów.

Praca jako akieter nie jest łatwa

Ankieterzy nie działają zazwyczaj na swoją rękę. Są zatrudnieni w agencjach specjalizujących się w przeprowadzaniu ankiet. Taki ankieter czy ankieterka dostaje wtedy profesjonalne szkolenie, najbardziej przydatne rady i triki i wtedy może ruszać do ludzi wyselekcjonowanych ze społeczeństwa pod pewnymi względami czy cechami. Do pewnych zadań wybiera się kobietę. Kobieta – ankieterka łatwiej zbuduje zaufanie. Szczególnie, jeżeli chodzi o kosmetyki, zdrowie, pielęgnację lub, gdy jej klientem będą kobiety. Ankieterka ma zazwyczaj w takich sytuacjach większy potencjał.

Jak zostać ankieterem

Ankieter niekoniecznie poradził by sobie z zadaniem przepytania kobiety jak na codzień dba o higienę intymną. Niekiedy ankieterzy nie mają łatwego zadania. Ludzie coraz mniej chętnie zgadzają się na ankiety. Wymawiają się brakiem czasu, nie mają ochoty odpowiadać na pytania. Na same słowa: „Jestem ankieterem i chciałbym…” reagują odmową.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!