Jak bezpieczne przygotować paczkę do wysyłki?

Sie 21, 2015 przez

Umiejętność bezpiecznego zapakowania towaru przeznaczonego do wysyłki do klienta końcowego to bardzo ważna sprawa, zarówno w przypadku samego producenta konkretnych produktów, jak i na przykład właściciela sklepu internetowego.

W każdym z tych przypadków, zachodzi konieczność skorzystania z bezpiecznych opakowań klapowych, przy czym dodatkowo trzeba jeszcze umiejętnie zapakować towar, wypełniając wolna przestrzeń, aby ten nie uszkodził się podczas transportu.

Dlaczego to takie istotne?

Bezpieczne opakowanie jest bardzo ważne przede wszystkim, dlatego, aby wysyłany do klienta towar dotarł do niego cały i nieuszkodzony. Trzeba tutaj pamiętać, iż blisko 15% strat sklepów internetowych powodowanych jest właśnie przez uszkodzenia transportowe, z czego dużą część stanowią uszkodzenia powstałe w wyniku niewłaściwego zapakowania towaru, jak również niewłaściwego doboru opakowania w stosunku do wysyłanego towaru.

Poprawny dobór opakowania kartonowego

W przypadku przedmiotów małych, lekkich, nie trzeba używać opakowań z twardego, wielowarstwowego kartonu, tym bardziej, jeśli dodatkowo zabezpieczymy towar we wnętrzu, szczelnie owijając go folia bąbelkową. Niemniej jednak jeśli wysyłany towar będzie nieco cięższy, a tym bardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne, o wiele rozsądniej jest zapewnić sobie twarde opakowanie klapowe info z kartonu wielowarstwowego, który będzie bardziej odporny na uszkodzenia. Dodatkowo należy także starannie wypełnić wolną przestrzeń opakowania, pomiędzy kartonem a znajdującym się wewnątrz towarem. Należy tutaj zastosować twarde materiały wypełniające, takie jak styropian, czy też specjalnie przygotowane w tym celu wytłoczki z pianki poliuretanowej. Szczególnie to drugie rozwiązanie jest bardzo korzystne, bowiem wystarczy wymieszać w woreczku zawartość dwóch składników i ułożyć woreczek w opakowaniu, a pianka zacznie sama się rozszerzać, dopasowując do kształtu wolnej przestrzeni w opakowaniu.

Opakowania zbiorcze

Oczywiście równie ważnym jest umiejętne pakowanie opakowań zbiorczych, czyli na przykład palet. Tutaj wszystkie opakowania kartonowe należy starannie ułożyć na paletach, tak aby całość była wystarczająco stabilna, zwracając szczególna uwagę, aby te najmniejsze i najbardziej podatne na uszkodzenia opakowania znajdywały się na samej górze opakowania zbiorczego. Następnie całość wartość ściągnąć wytrzymałą folią stretch, która dodatkowo zabezpieczy nasze paczki przed działaniem czynników atmosferycznych.

Jednym słowem umiejętne pakowanie towarów przeznaczonych do wysyłki będzie tutaj niesamowicie istotnym aspektem, który pozwoli zarówno producentom, jak i internetowym sprzedawcom dość wyraźnie ograniczyć straty wynikające z uszkodzeń transportowych a to oznacza większe zyski, czyli to, co w prowadzeniu działalności najważniejsze.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!