Intuicyjność obsługi telefonu

Kwi 20, 2011 przez

Zmieniający się świat odcisnął bardzo duże piętno na ludziach. Niektóre choroby, jakie dziś znamy, noszą miano cywilizacyjnych, właśnie dlatego, że zdaniem ekspertów pojawiły się one tylko wraz z rozwojem nowoczesnego przemysłowego społeczeństwa. Wpływ globalizacji na nasze zdrowie, ale także poglądy, zachowania, przyzwyczajenia, jest nie do przecenienia.

Wiele jest przypadków chorób psychicznych, na jakie ludzie zapadali po raz pierwszy, stawiając przed psychiatrami problemy z diagnozą – wszystko dlatego, że przerażało lub przerastało ich życie w coraz bardziej ograniczonej przestrzeni, będąc poddawanym ciągłym atakom informacyjnym, sugestiom, prośbom i rozkazom. Dla niektórych ogromnym problemem nie do przeszkodzenia jest posiadanie nawet telefonu i korzystanie z oczywistych dobroci sieci GSM. Możliwość posiadania kontaktu zawsze i wszędzie nie dla każdego jest błogosławieństwem, wielu po prostu przeraża, przerasta, lub uznają takie dodatki do życia za zupełnie niepotrzebne.

Ponieważ otaczający nas świat zasypuje nas setkami informacji i doznań, wszystko wokół toczy się szybko a sytuacja zmienia się z minuty na minutę, człowiek odczuwa presję i potrzebę działania w podobnym, zawrotnym tempie. Ponieważ czujemy, że dookoła dzieje się wiele ważnych rzeczy, nie chcemy przestać trzymać ręki na pulsie, bo zaczniemy wtedy wyróżniać się w negatywny sposób na tle innych. Dlatego nowoczesne aplikacje na telefony i smartfony muszą działać dziś niezawodnie, bardzo szybko, a przede wszystkim – intuicyjnie. Dziś mało kto decyduje się na otwarcie instrukcji obsługi przed pierwszym uruchomieniem nowego telefonu, PDA, czy telewizora lub pralki. Wszystko z przekonania, że współcześni projektanci muszą produkować rzeczy, które obsłużyć można intuicyjnie – bez względu na region świata, płeć czy wykształcenie. Obsługa nowoczesnych urządzeń musi być łatwa i przyjemna, a to oznacza że intuicyjność działania na swoim telefonie jest dla użytkownika najważniejsze. Systemy operacyjne, które najbardziej przekonują prostotą i oczywistością rozwiązań, pozostają na rynku na lata.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 7.5/10 (11 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Intuicyjność obsługi telefonu, 7.5 out of 10 based on 11 ratings

Podobne

Podziel się!