Wynajem mieszkania jako dodatkowy zarobek

Lis 26, 2013 przez

W dzisiejszych czasach wiele osób oprócz stałej pracy próbuje zarabiać dodatkowe pieniądze podejmując się wielorakich dorywczych prac.  Bywa to kłopotliwe i męczące, ale pozwala zarobić dodatkowych „parę groszy”. Dobrą wiadomością jest to, że posiadając mieszkanie lub inną nieruchomość można w łatwy sposób zarobić dodatkowe pieniądze na wynajmie, i to już bez zbędnego wysiłku i utraty czasu, który trzeba poświęcić na dodatkową pracę.

Położone w dobrej dzielnicy i zadbane mieszkanie to maszynka do robienia pieniędzy! Kawalerka w dużym mieście, w dobrej dzielnicy to świetna inwestycja. Stawki najmu są stabilne, a zainteresowanych wynajęciem mieszkania nie brakuje. Za wynajem kawalerki w Warszawie możemy wziąć od 1200 do  2000 złotych. Średnia cena wynajęcia kawalerki wynosi 1500 złotych. Wynajmując kawalerkę w Warszawie możemy liczyć na rentowność 6-7 % w skali roku. W Lublinie, Gdańsku i Poznaniu wynajem kawalerki to miesięczny dochód w wysokości 1000-1200 złotych.  Niewiele osób może pozwolić sobie na kupno nieruchomości, co przekłada się na wzrost zainteresowania wynajmem.

Zaletą zarabiania na wynajmie mieszkania jest fakt, iż taka forma otrzymywania dochodu nie wymaga żadnego wysiłku ze strony wynajmującego. Osoby, które zdecydują się wynająć lokal w stolicy zarobią na tym dwa razy więcej niż posiadacze mieszkań z Torunia czy Rzeszowa. W Toruniu mkw. kosztuje 22 złote, co czyni miasto pierników lokalizacją o najniższych kosztach wynajmu. Niskie stawki obowiązują również w Bydgoszczy, Łodzi, Olsztynie i Białymstoku. To, co zmartwi właścicieli lokali w tych miastach, z pewnością ucieszy osoby szukające mieszkania. Powodów do radości nie mają jednak Ci, którzy chcą zamieszkać w Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Katowicach czy Warszawie.

W przypadku Krakowa zasada jest prosta: im bliżej Rynku, tym drożej. Za mkw. w grodzie Kraka zapłacimy od 26 do 42 zł.  Kraków przyciąga rocznie około 170 tys. studentów, co skutecznie podbija ceny najmu. Podobnie jest w Warszawie- tu na wynajmie mieszkania można zarobić najwięcej w Polsce – ceny za mkw. wahają się od 31 do 51 zł. miesięcznie. Jednak prawdziwe „kokosy” zarobimy w stolicy Anglii, gdzie przychód z wynajmu mieszkania jest około dwukrotnie większy niż w Warszawie. O tym jak bardzo popularne jest kupowanie nieruchomości w Londynie, w celu ich dalszego wynajmowania, świadczy ogromna ilość ogłoszeń w sieci typu buy to let. Jedną z firm pomagających przy kupnie, a następnie przy wynajmie znajdziemy na www.dorak-management.co.uk.

Obecny nastrój gospodarczej niepewności i trudności w pozyskaniu środków na zakup własnego lokum umacniają pozycję właścicieli mieszkań na wynajem. Wynajmując mieszkanie zyskują obie strony- właściciel zarabia dodatkowe pieniądze, a osoba, której nie stać na własne mieszkanie może je po prostu wynająć.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)