Ile kosztuje prowadzenie zdrowego trybu życia?

Gru 17, 2013 przez

Niejedna osoba chciałaby zacząć prowadzić zdrowy tryb życia jednak zastanawia się ile to kosztuje i czy uzyskane rezultaty będą warte tych nakładów. Odpowiedź na to pytanie nie jest w 100% jednoznaczna. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób podejdziemy do tematu.

Po pierwsze, problem należy rozpatrywać w szerszej perspektywie czasowej. Dla osoby, która myśli o zdrowym trybie życia w bardzo krótkim okresie czasu może wydać się to nieopłacalne. Wynika to z faktu, że na efekty podjętego zdrowego odżywiania należy trochę poczekać. Nie wygląda to tak, że przez kilka dni zacznie się jeść produkty ekologiczne i momentalnie zaobserwuje się spadek masy ciała, poprawę samopoczucia i wyników badań. Zdrowe odżywianie stanowi pewien proces, który pozwala utrzymać organizm przez wiele lat w dobrej kondycji. I w drugą stronę. Efekty złego trybu życia zwykle pojawiają się po latach, kiedy jest już za późno na jakiekolwiek działania. Więc tak jak można się domyślać rozpatrując krótki okres czasu zdrowa żywność pewno będzie droższa niż produkty kupowane w supermarketach. Nie powinno to jednak zniechęcać do sięgania po nią.

Analizując koszty w dłuższej perspektywie czasu pogląd na ten temat zmienia się. Wydatki na takie produkty można wówczas traktować jako inwestycję, która za jakiś czas przyniesie wymierne korzyści. Każdy, dla kogo żywność ekologiczna stanie się elementem diety może uniknąć wielu wizyt u lekarzy a co za tym idzie oszczędzać i czas, i pieniądze. Poza tym wyższe ceny tego typu produktów biorą się z tego, że sklep ze zdrową żywnością np. sklepbiolife.pl to nadal dość rzadki widok. Im będzie ich więcej tym ceny będą niższe. Z kolei pojawienie się takich sklepów będzie uzależnione od popytu na tego rodzaju produkty.

Warto pomyśleć o zdrowym żywieniu. To może zaprocentować w przyszłości lepszym zdrowiem i samopoczuciem.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)