Hydropionika i generatory Ozonu UV – dlaczego Ozon eliminuje zapach roślin?

Sie 10, 2015 przez

Ozon jest potężnym chemicznym elementem. W przeciwieństwie do tlenu (O2), Ozon zawiera jedną dodatkową molekułę w swoim składzie chemicznym. Kiedy powietrze jest narażone na wyładowania elektryczne o wysokim napięciu lub na silnie intensywne światło ultra fioletowe (UV), Ozon jest produkowany. Ozon, kiedy styka się z inną substancją, oddaje jej jeden molekuł tlenu, kiedy to możliwe. Ta reakcja chemiczna może dezynfekować lub usuwać zapach praktycznie w każdym środowisku. Właściwości Ozonu są bardzo użyteczne do użytku wewnętrznego.

Ozon używany jest w najbardziej problematycznych miejscach, aby zapewnić przyjemny zapach i czyste powietrze. Nawet duże powierzchnie wypełnione dymem np. kasyna, są bezpieczne dla każdego z powodu używania Ozonu. Jeśli Ozon może tak skutecznie oczyścić takie miejsca, sprawdzi się również w przypadku wewnętrznego ogrodnictwa hydropionicznego.

laboratoriumGeneratory Ozonu w przeszłości zostały zaprojektowane dla dużych, komercyjnych zastosowań, gdzie duża ilość produkowanego Ozonu była potrzebna. Systemy te były drogie, duże i ciężkie w utrzymaniu. Hobbiści i operatorzy małych firm potrzebowali produktu dopasowanego do mniejszych powierzchni. Obecnie jest generator Ozonu UV stworzony dla hobbistów. Jest zaprojektowany tak, aby spełniał standardy i pracował dobrze z większością popularnych wiatraków.

Te generatory Ozonu występują w rozmiarach od 4 do 12 cali i posiadają kilka żarówek UV. Generator Ozonu może zostać przetestowany bez specjalnego sprzętu; Zwykły “test zapachu” nieświeżego powietrza wystarczy, aby wykazać potrzebę większej lub mniejszej ilości Ozonu. Przełączniki pozwalają dostosować ilość Ozonu, który jest potrzebny, aby przywrócić normalny zapach. Generator Ozonu UV firmy KoronaOzon może efektywnie wyeliminować zapach hydropionicznych roślin i pleśni w mniejszych plantacjach, jak i w dużych komercyjnych przestrzeniach.

Ten generator Ozonu używa światła UV w celu neutralizacji zanieczyszczonego powietrza. Oczyszcacz powietrza z UV stworzony jest, aby oczyścić powietrze. Powietrze wystawiane jest na działanie silnie intensywnego światła UV. Wypolerowane, nierdzewne stalowe płytki wzmacniają intensywność światła. Maszyna ta może zostać zamontowana przy użyciu attyki lub przy użyciu taśmy. W przeciwieństwie do innych systemów takich jak “wyładowania koronowe”, które wytwarzają produkty uboczne takie jak kwas azotowy, oczyszczacze z systemem UV nie potrzebują co miesięcznego przeglądy technicznego. Wymiana żarówek i płytek zalecana jest po każdym cyklu wzrostu roślin w celu najlepszej funkcjonalności.

Zapach plantacji hydropionicznych jest rezultatem działania bakterii w powietrzu. Filtry węglowe nie są w stanie same usunąć 100% bakterii z powietrza. Odnalezienie najlepszej metody to użycie UV i generatora Ozonu. Poza wyeliminowaniem zapachu roślin Ozon usunie roztocza oraz patogeny, które są szkodliwe dla roślin. Pleśń jest także zabijana, jeśli system jest używany odpowiednia. Rośliny będą niewyczuwalne i bezpieczne.
Tak, Ozon jest ważną częścią wymaganą do usunięcia odorów, i potrafi usuwać molekuły powodujące brzydkie zapachy. Kombinacja reakcji chemicznych, odpowiedniego użycia i odpowiednich wiatraków stworzy system, który będzie działał efektywnie w każdym rodzaju plantacji. Najlepszym rozwiązaniem problemu odoru i pleśni w hydropionicznym środowisku jest odpowiednie użycie oczyszczacza powietrza ze światłem UV i generatorem Ozonu.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 7.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Hydropionika i generatory Ozonu UV - dlaczego Ozon eliminuje zapach roślin?, 7.0 out of 10 based on 1 rating

Podobne

Podziel się!