Hotele w Krynicy Zdrój

Sie 22, 2012 przez

Jedno z najbardziej znanych uzdrowisk Beskidów to z pewnością Krynica Zdrój. Krynica Górska bo takim mianem też jest nazywana, jest usytuowana na południowych i bardzo silnie nasłonecznionych stokach Beskidu Sądeckiego niedaleko Nowego Sącza i granicy ze Słowacją. Do Krynicy – latem czy zimą?

Tego typu lokalizacja kreuje stosunkowo charakterystyczny i wyjątkowy mikro-klimat, który wyróżnia się stosunkowo szerokimi różnicami temperatury powietrza między nocą i dniem, i dodatkowo sporą ilością dni słonecznych w przeciągu roku i utrzymywaniem się przez stosunkowo długi okres czasu pokrywy białego puchu. Stwarza to świetne warunki do rozwoju turystyki zimowej a szczególnie narciarskiej, ale to nie jedyne atuty Krynicy Zdrój.

Krynica Górska to doskonały kurort na zimowy wyjazd na narty. Stoki zjazdowe w Krynicy są doskonale przygotowane a cała infrastruktura narciarska rozrasta się z roku na rok. Śnieg leży w Krynicy w większości wypadków od początku listopada do początku maja. Takie warunki klimatyczne zapewniają fenomenalne sposobności na uprawianie tak zwanej turystyki kwalifikowanej, oraz narciarstwa biegowego, alpejskiego oraz wszelkich sportów zimowych.

Ponadto Krynica znana jest z walorów leczniczy i uzdrowiskowych. Słynna pijalnia wód z centrum zbudowana w oparciu o niezwykle bogate złoża wielu różnych wód leczniczych jest czynna całą dobę i stanowi wielką atrakcję. Praktycznie każdy przyjeżdżający do Krynicy odwiedza pijalnię co najmniej raz dokonując również zakupu wód które muszą wystarczyć do kolejnego wypadu do Krynicy.

Z czego jeszcze słynie Krynica Zdrój?

Noclegi w hotelach w KrynicyKrynica Zdrój to wspaniałe pensjonaty i luksusowe a jednocześnie korzystne cenowo hotele. Jeden z najbardziej słynnych to oczywiści Hotel SPA Dr. Irena Eris. Oprócz tego jeśli chodzi o miejsca noclegowe w Krynicy Górskiej to baza jest bardzo dobrze rozwinięta i zachęca do spędzania czy to ferii czy wakacji letnich właśnie w Krynicy Górskiej. Krynica oferuje zarówno tanie pokoje, średniej klasy pensjonaty  jak i ekskluzywne apartamenty i ośrodki wczasowo-wypoczynkowe.

Krynica i jej okolice czyli również takie miejscowości turystyczno-wypoczynkowe jak Szczawnik czy Piwniczna, to nie jedynie miejsce na spacery, eskapad rowerowe, nordic walking czy szeroko pojęte narciarstwo ale także fantastyczne miejsce lecznicze.

Od dziesiątek lat Krynica górska jest uznanym i absolutnie jednym z najchętniej odwiedzanych uzdrowisk w Kraju. Przede wszystkim dzięki licznym źródłom wód mineralnych i leczniczych a także z racji wysokiej zawartości pierwiastka ozonu w powietrzu. Wszystko to składa się na bardzo przychylny rozwojowi turystyki klimat.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)