Hotele Dubaju

Sty 17, 2011 przez

Dubaj, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest potęgą jeśli chodzi o nowatorskie i ambitne projekty budowlane z przeznaczeniem głównie hotelowym. Hotele największe, najwyższe, najdroższe i pod każdym względem naj w Dubaju budowane są od kilku lat. 4 najwyższe budynki zaprezentowane zostaną poniżej.
W 2008 roku, zbudowany został hotel The Address Downtown Dubai mierzący 306 metrów. Położony jest w samym centrum Dubaju, nieopodal największego na świecie centrum handlowego. Hotel oferuje 196 pokoi, które zostały pięknie urządzone w wytwornym, nowoczesnym stylu. Położony na ostatnim 63. piętrze, bar Neos oferuje przepiękne widoki na panoramę Dubaju.
3 metry wyższy jest kolos, który liczy już 10 lat. Hotel Jumeirah Emirates Hotel Tower tworzy kompleks z wieżą biznesową oraz z centrum handlowym. Na 56 piętrach znajduje się także 40 luksusowych apartamentów. Hotel ten to także nr 30 na liście najwyższych budynków na świecie.
Hotel Burj Al Arab będący odzwierciedleniem arabskiego żagla zbudowany został w 1999 roku. Przy jego budowie pracowało ok. 3 500 osób. Z wysokością 321 metrów aż przez 8 lat był najwyższym hotelem na świecie. Hotel znajduje się na sztucznej wyspie, położonej 280 metrów od plaży. Z brzegiem łączy go jedyny, prywatny most. Wieża Arabów jest jednym z nielicznych na świecie hoteli posiadających siedem gwiazdek a tym samym wyłącznie same apartamenty o standardzie przyprawiającym o zawrót głowy. Apartamentów jest w sumie 202, najmniejszy ma „zaledwie” 169 m², zaś największy zajmuje aż 780 m². Co ciekawe, na jednego gościa przypada tu aż 6 pracowników.

Poza pokojami w hotelu znajduje się kilkanaście restauracji, platforma widokowa, dwie wielkopowierzchniowe pływalnie, dwa głębokie baseny do nurkowania, 18 pomieszczeń leczniczych, pokoje z hydroterapią i masażami, solarium, sauna i jacuzzi, studio fitness, muzeum, biblioteka, lądowisko dla śmigłowców oraz kilkupiętrowe akwarium z kompletną, żywą rafą koralową. Całość hotelu, wewnątrz i na zewnątrz, ozdobiona jest niezwykle złożonymi fontannami i kaskadami wodnymi. Nocą obiekt oświetlany jest światłem o stale zmieniających się kolorach.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)