Hotel czy hostel

Sty 17, 2011 przez

Infrastruktura turystyczna miast musi być przygotowywana z myślą o różnym typie turystów. Nie każdy z nich jest wystarczająco bogaty, żeby na przykład nocować w pięciogwiazdkowym hotelu. Niektórym zresztą zwyczajnie taka forma turystyki może nie odpowiadać.

Z myślą o mniej wymagających turystach powstają hostele. To bardzo różnorodne miejsca, często przygotowywane specjalnie z myślą o konkretnym typie gości. Niemniej jednak tani nocleg we Wrocławiu zapewni właściwie każdemu jeden z istniejących hosteli. To, który będzie najodpowiedniejszy to kwestia osobistych preferencji. Zgoda, w porównaniu z hotelami hostele oferują niższy standard pokoi, zazwyczaj też nie możemy spodziewać się zbyt wyszukanych atrakcji dodatkowych. Z drugiej jednak strony tego typu wakacje zdecydowanie bardziej kojarzą się z wakacyjną wolnością niż prestiżowe hotele.

W porównaniu z hotelami, miejsca takie jak hostel we Wrocławiu znacznie częściej powstają poza ścisłym centrum turystycznym. Nie oznacza to jednak, że znajdują się na turystycznych pustyniach. Wręcz przeciwnie, hostele bardzo często przyczyniają się do popularyzacji miejsc, które położone na uboczu nigdy wcześniej nie przyciągały wielu turystów, ale które bez wątpienia warte są zobaczenia. Podobnie zresztą sytuacja wygląda w innych miastach. Można więc powiedzieć, że nawet przez przypadek, wychodząc z hostelu można natknąć się na niezwykle ciekawe okolice, o których często milczą oficjalne przewodniki.

To najlepszy sposób, aby każdy z turystów odkrywał Wrocław na swój sposób i poznawał jego magię całkowicie indywidualnie i nieszablonowo, inaczej, niż wszyscy turyści zakwaterowani w bezpośredniej bliskości choćby Starego Miasta.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)