Historia pina colada

Paź 19, 2009 przez

Pina Colada to pyszny kokosowy drink. Ten karaibski koktajl często jest wybierany szczególnie przez Panie ze względu na swój słodki delikatny smak. Okazuje się, że jest to dzisiaj jeden z bardziej znanych i lubianych drinków.

Istnieje wiele wersji historii tego drinka. Jak się okazuje, jest jedno podanie dotyczące powstania drinka Pina Colady, które jest bardzo prawdopodobne. Inne opisy można włożyć między bajki. Co do tego bardzo prawdopodobnego, Pina Colada powstała za sprawą wspaniałego barmana, Ricardo Garcia, za sprawą przypadku. Dzieje się tak często w historii barmaństwa, że przypadek czy brak jakiegoś składnika inspirują barmana lub czasem nawet klienta do wymyślenia czegoś nowego.

Tak było w przypadku wielu sławnych drinków, takich jak Martini Vesper, słynnego drinka Bonda, czy też Daiqiuri, narodowego drinka Kuby. Historia Pina Colady jest związana z historią Hiszpana Ricardo Garcia. Barman pochodził z rodziny o wieloletniej tradycji. Garcia swojego pierwszego drinka sporządził, kiedy miał zaledwie 4 latka. Stało się to w restauracji dziadka. Kiedy Garcia założył swoją własną restaurację, bardzo szybko osiągnęła ona zawrotną popularność. Bywały w niej przeróżne sławy.

Przykładem sław, które bywały u Garcii, jest Salvador Dali i Pablo Picasso. Jak widać, sama śmietanka artystyczna Hiszpanii. Kiedy w roku 1951 zaproponowano barmanowi posadę kierownika słynnej restauracji hotelu Hilton, był on już bardzo znany. W hotelu zwyczajem było serwowanie gościom szczególnego drinka podawanego w łupinie kokosa. Kiedy dostawcy kokosów urządzili strajk, Garcia wymyślił, żeby drinka podać w łupinie ananasa. Tak powstała właśnie sławna Pina Colada.

Inne historie o drinkach oraz alkoholach najdziesz na stronach kompendium alkoholi i drinków – portalu Open-Bar.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!