Hazard niemile widziany we Wrocławiu

Gru 18, 2007 przez

Wrocław, a przynajmniej sami jego włodarze, nie sa miłośnikami hazardu. W tym nowoczesnym polskim miescie działają tylko cztery salony gier z automatami i trzy kasyna. Propozycja budowy kolejnych dwóch tego typu lokali została negatywnie przyjęta przez radnych miasta i nie ma nadziei na to, że w najbliższym czasie coś się zmieni.
Jeden z radnych – Tomasz Czajkowski z Lewicy i Demokratów -swoje stanowisko uargumentował tym, że „Wrocław jest nasycony tego typu miejscami”( według wrocławskiej Gazety Wyborczej). A wszystko to za sprawą firmy Club 777, która chciała otworzyć w tym mieście 2 salony gier z automatami, na których można wygrać nawet kilkanaście tysięcy złotych. Firma zaproponowała trzy różne lokalizacje, a mimo to decyzja radnych była odmowna i niemal jednomyślna.

Wspomniany już przez nas Czajkowski powiedział GW.
„W sprawach hazardu była jednomyślność ponad podziałami partyjnymi. Jestem przeciwny, by we Wrocławiu powstawały kolejne salony gier. Jeśli ktoś ma czas na takie rozrywki, to we Wrocławiu i tak może już z nich korzystać. ”
Działając w zgodzie z ustawą o grach hazardowych na każde 100 tys. mieszkańców miasta może działać jeden salon gier. We Wrocławiu mogłyby więc powstać jeszcze dwa takie lokale.
Co na to sami zainteresowani? Oczywiście, nie są zachwyceni decyzją radnych.
“Radni, wydając negatywną opinię co do lokalizacji moich salonów, zdają się mówić, że ustawa, która obowiązuje w całej Polsce, nie obowiązuje we Wrocławiu. Moim zdaniem ich decyzja ogranicza wolność gospodarczą i jest zupełnie niemerytoryczna. Radni nie zastanawiali się nad konkretnymi lokalizacjami salonów, tylko grzmieli o moralności” – to słowa Jacka Gasika – dyrektora generalnego firmy Club 777.
Mimo że nie ma on na razie nawet jednego automatu  hazardowego nigdzie w Polsce, nie zraża się. Planuje zaproponowanie innych lokalizacji, w których chciałby zacząć swoja działalność.
A co myślą na ten temat mieszkańcy Wrocławia? Czy też uważają, że w ich mieście nie powinny powstać kolejne takie miejsca? Jesteśmy ciekawi ich opinii.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!