Gry fantasy

Lis 29, 2011 przez

Jedną z częstych rozrywek ludzi jest zabawa z komputerem. Niektórzy korzystają z zasobów Internetu, inni rozmawiają za pomocą komunikatorów, a jeszcze inni spędzają czas na grach multimedialnych. Jednym z rodzajów tych gier są gry fantasy. Nawiązują one w dużej mierze do istniejących już w świecie utworów literackich oraz filmów fabularnych. Często scenariusze gier fantastycznych opierają się na scenariuszach stworzonych przez filmowców. W grach pojawiają się podobne postacie. Są to m.in. smoki, hobbity, gargulce, przeróżne mumie, zombie, krasnoludy i inne stworzenia.

W grach tego typu powszechnym elementem jest magia oraz czary. Występują one w wielu konfiguracjach i u wielu bohaterów. Gracze mają zwykle za zadanie opanowanie jakiegoś mitycznego, fantastycznego świata za pomocą magii i miecza. To najczęstszy motyw wirtualnej zabawy. Obok tej fabuły pojawiają się inne zadania, za które solidnego zawodnika czeka nagroda w postaci np. awansu na wyższy poziom magii i czarów. Ważnym elementem tego typu produkcji są artefakty zbierane przez bohaterów gier. Mogą to być czaszki, różdżki, magiczne laski, księgi czarów i magii, miecze, maczugi czy czarodziejskie zbroje. To od wyobraźni gracza zależy jaką drogą pójdzie jego bohater i do którego momentu gry zdoła dotrzeć.

Im wyższy stopień wtajemniczenia w świat fantasy, tym większa jest szansa na ukończenie gry z rekordową ilością punktów bądź w rekordowym czasie. Jedną z najbardziej popularnych gier podejmujących temat fantasy jest Heroes Might and Magic, która poprzez wiele swoich odsłon, zjednała sobie milionową rzeszę fanów. Obecnie na rynku ukazała się kolejna odsłona przygód bohaterów, walczących z siłami ciemności, z czeluściami piekieł, z tysiącami szkieletów, ogrów i gargulców. Gracze znowu mogą więc podbijać wirtualne tereny i ziemie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 7.6/10 (19 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Gry fantasy, 7.6 out of 10 based on 19 ratings

Podobne

Podziel się!