Gracz w pokera

Lut 3, 2011 przez

Osoby, które już wiele lat grają w pokera wiedzą doskonale, że bardzo wiele zależy od tego przeciw komu przyjdzie nam grać. Gdyby istniała możliwość odkrycia pokerowych nawyków naszego przeciwnika, to z pewnością nasze szanse na sukces wzrosły by w znacznym stopniu. Dlatego też zanim rozpoczniemy grę w pokera warto jest poznać najczęściej spotykane charakterystyki pokerzystów.


Owszem jest tak, że każdy gracz przy stoliku posiada swój własny, indywidualny styl. Można jednak i w bardzo prosty sposób dołączyć do pewnej charakterystycznej grupy. Wyróżnić możemy co najmniej cztery rodzaje graczy. Pierwszy rodzaj gracza nazywany jest Loosse-passive. Oznacza to – zawsze w puli. Gracz który charakteryzuje się tego typu pokerzystą nauczył się, że w najpopularniejsze odmianie pokera czyli Texas Holdem można wygrywać praktycznie z każdymi kartami. Taki gracz nie przywykł do tego by rzucać karty, mimo tego, że tak naprawdę posiada niewielkie szanse, to jednak wierzy w to, ze ta ostatnia karta pozwoli mu wygrać. W niektórych sytuacjach tak naprawdę jest. Gracz, który posiada ten typ charakterystyki również rzadko podnosi wysokość zakładu. Również przeciwnicy nie powinny przeciwko niemu blefować. Dlaczego? Typ Loosse-passive nie lubi po prostu rzucania kart. Drugi rodzaj to Loosse –aggressive. Inaczej nazywany maniakiem. I to słowo wystarczy by każdy z nas wiedział jaką osobą jest taki maniak. Osoby, które będą grały z takim przeciwnikiem z pewnością mogą liczyć na wiele emocji.

Trzeci typ gracza to Tight-passice. Jest to gracz najbardziej ostrożny. Takim silnym określeniem tego gracza nosi tytuł: dostać dwie silne karty i wygrać z nimi. Jest to przeciwnik, który prawie nigdy nie blefuje a więc do bólu nieprzewidywalny. Ostatni typ pokerzysty to Tight-aggressove. Ten typ gracza prawie nigdy nie uczestniczy w rozdaniach. Kiedy jednak już dokłada się do puli przejmować będzie całkowitą kontrolę nad grą. Z takim przeciwnikiem nie mamy co liczyć na wygraną. Należy jednak wiedzieć, że czasami gracze celowo zmieniają swój styl gry by wprowadzić w błąd przeciwnika. Tacy przeciwnicy są najczęściej groźni.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 7.8/10 (13 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Gracz w pokera, 7.8 out of 10 based on 13 ratings

Podobne

Podziel się!