Golf – drogi sport dla każdego

Cze 27, 2012 przez

Zawody Dr Irena Eris Ladies Golf Cup w tym roku odbędą się pomiędzy 11 a 12 czerwca 2010r.
Gopodarzem turnieju jak każdego roku będzie pole Mazury Golf&Country Club.
Atmosfera panująca podczas zawodów połączona z zaciętą sportową rywalizacją sprawia, że jest to najbardziej oczekiwany turniej roku, a zdobyte w nim punkty liczą się do generalnej klasyfikacji. Turniej Dr Irena Eris Ladies Golf Cup cieszy się ogromnym powodzeniem wśród pań już od kilku lat. Startują w nich nie tylko zawodniczki z Polski, ale róznież z Czech, Niemiec czy Słowacji. Ogromne zróżnicowane sprawia, że także na zawodach pojawia się mnóstwo kibiców, którzy pasjonują się golfem. Jak co roku, Panie uczestniczące w turnieju będą zakwaterowane w luksusowym hotelu Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Organizatorzy przygotowali dla uczestniczek masę atrakcji. Nie pozostaje mi nić innego jak tylko zaprosić państwa na zawody, które na pewno długo pozostaną w naszej pamięci ! Golf zawsze kojarzył się ze snobistyczną rozrywką, jednak czy tak jest w rzeczywistości? Może tak naprawdę to po prostu świetna zabawa, również dla rodziny? Dlaczego gdy słyszymy określenie „golfista” przychodzi nam na myśl bardz obogaty, podstarzały pan w spodniach w krtkę, bereciku i służącym podążającym za nim z torbą pełną kijów i podających ten aktualnie potrzebny? Tak nie powinno być, musimy pamiętać, że w golfa można już grać naprawdę przyjemnie nawet całą rodziną.

Rodziny łapią porządne zniżki za wejście na pole golfowe, szczególnie jeśli jeden z członków ma kartę członkowską. Zabieramy wesołą familię na pole i organizujemy zawody. Odrobina rywalizacji jeszcze nikumu nie zaszkodziłą. Golf to naprawdę świetna zabawa, genialny sposób spędzenia wolnego weekendu w gronie najbliższych.

Nie trzeba do tej gry podchodzić w stu procentach serio, można się zakładać kto trafi bliżej dołka z trudnego miejsca do oddania strzału, kto potrafi trafić piłeczką w tamto drzewo, tak aby odbiło się wprost do dołka. Chociaż w gruncie rzeczy zabija ducha golfa, to kto by tam na to patrzył. Przyszliśmy się tutaj zabawić, a nie pobić rekord pola na dołku numer 11. Czy golf rzeczywiście jest grą tylko dla snobistycznych arystokratów? Co do jednego możemy być pewni – w przeszłości właśnie takich był, ale czy terz również taki jest, czy tylk oza takowy uchodzi? Zastanówmy się na ten temat dobrze. Kije golfowe osiągają ceny nawet do tysiąca złotych, chociaż tylko prawdziwy maniak golfowy na taki zakup się zdecyduje. Pozostańmy więc w okolicach 100-400 złotych. Aby móc „naprawdę” grać w golfa, potrzeba takich kijów przynajmniej kilka, najlepiej z dziesięć. Inne materiały, inna waga i budowa.

Oczywiście można wszystko uderzać jednym kijem, ale starzy wyjadacze załamywaliby ręce, widząc, że próbujemy uderzyć piłkę z piasku na górkę pod wiatr waląc tym samym kijem, którym oni uderzają piłeczkę tuż koło dołka. Jednak jest subtelna różnica. Kolejnym kosztem gry w golfa jest członkostwo w klubie golfowym, bez którego ciężko dostać się na pole golfowe, chyba że za naprawdę sporą opłatą jednorazową, wynoszącą około 100 – 200 złotych. Członkostwo zapewnia duże zniżki, jednak ono samo w sobie kosztuje około 200 – 300 złotych miesięcznie. Czyli całkiem pokaźna sumka już się uzbierała. Do tego oczywiście inny osprzęt, rękawica, najlepiej stylowe golfiarskie wdzianko. Podsumowując – w golfa można grać albo za duże pieniądze, ciesząc się pełnią możliwości, albo za nieco mniejsze, tracąc przy tym mnóstwo zabawy. Czy się opłaca? Do tego neistety musicie dojść sami, jednak wszystkiego trzeba w życiu spróbować, czyż nie?

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 6.6/10 (16 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: +1 (z 1 głos)
Golf - drogi sport dla każdego, 6.6 out of 10 based on 16 ratings

Podobne

Podziel się!