Głogów OnLine – Portal katolicki Malach

Cze 17, 2007 przez

Serwis Malach jest prywatną inicjatywą. Oficjalnie rozpoczął działalność 17 lutego 2005 r. Serwis powstał aby wypełnić lukę w regionalnym rynku informacyjnym miasta Głogów, jest to serwis o profilu prokatolickim i są tu poruszane sprawy dotyczące wiary Rzymsko Katolickiej (choć nie tylko). Malach to Katolicki serwis informacyjno kulturalny regionu głogowskiego. Poruszamy tematy informacyjne naszego regionu, ważne tematy dotyczące miasta Głogów, informacje parafialne, nowości i propozycje kulturalne, artykuły/ wiersze/ opowiadania/ muzyka oraz wiele więcej.

Głogów urzeka turystów i ma wiele do zaoferowania. Kto odwiedza Głogów, obowiązkowo powinien obejrzeć ratusz i Stare Miasto, zajrzeć do zamku nad Odrą, kolegiaty i zobaczyć mury obronne. Niedawno otwarto też podziemne kazamaty. Perełką Głogowa są całkiem dobrze zachowane elementy umocnień i podziemia nowożytnych fortyfikacji budowanych od XVII w. Budowa twierdzy rozpoczęła się w 1630 r. Wyburzono przedmieścia i wypędzono mieszkającą tam ludność. W miejscu domostw zbudowano szańce, fosy i podziemne chodniki. W 1902 r. ówczesne władze miasta rozebrały twierdzę, która ograniczała obszar Głogowa i tym samym zainicjowały dynamiczny rozwój miasta. O wszystkich tych rzeczach, a także o wielu innych informacjach, dotyczących regionu dowiesz się w serwisie Malach.

Serwis jest wspierany przez lokalne wspólnoty przy różnych parafiach, także przez lokalne parafie, lokalnych i “wirtualnych” księży, przez osoby świeckie którym bliskie są tematy wiary, a także przez lokalne media i ośrodki kulturalne.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!