Gilotyny krążkowe

Lut 12, 2008 przez

Trymery biurowe są to urządzenia służące do przycinania papieru.
Gilotyny krążkowe z dociskiem automatycznym lub bez, przecinają bez wysiłku jednorazowo od kilku do kilkunastu (nawet do 25) arkuszy papieru, w zależności od typu.

Każdy trymer jest wyposażony w nóż w formie krążka, który pownien być wykonany z trwałej, specjalnie utwardzonej, samoostrzącej się stali węglowej. Jest to niezmiernie ważne dla trwałości trymera jako urządzenia – czyli długości jego efektywnego użytkowania bez potrzeby wymiany noża.
Drugim bardzo istotnym elementem trymera jest blat roboczy, na którym umieszczane są kartki papieru do cięcia. Powiniem on być stabilny oraz posiadać odpowiedznie wymiary, w zależności od wielkości ciętego materiału. Trymer może posiadać również system automatycznego docisku tzn. wraz z ruchem głowicy z nożem następuje docisk ciętego materiału.
Generalnie gilotyny krążkowe przenaczone są również do cięcia folii, kalki, filmów oraz fotografii.

Przy wyborze trymera należy kierować się zasadą – im lepsze i trwalsze ostrze oraz stabilniejszy (cięższy) blat roboczy tym lepszy trymer. System automatycznego docisku papieru jest również bardzo ważnym elementem, który znacznie ułatwia pracę z trymerem, w szczególności podczas cięcia dużej ilości materiałów. Automatyczny docisk pozwala na bardzo dokładne cięcie bez trzymania ciętego materiału ręką.

Mamy nadzieję, że podczas wyboru trymera, powyższy opis pomoże podjąć trafną decyzję.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!