Galeria tatuażu

Lut 16, 2009 przez

Wola stworzenia tatuażu powinna być całkowicie przeanalizowana. Polecam znaleźć propozycje tatuaży i zastanowić się nad umiejscowieniem. Zwykle młodzi adepci decydują się na tatuaże na klatce piersiowej. Cenniki tatuażu uwarunkowane są od stopnia trudności i rozmiaru grafiki.

Dziarę wykonuje się specjalnym urządzeniem nazywającym się pistoletem, którym twórca bezpośrednio nakłuwa miejsce na ciele ok. sto powtórzeń na sekundę. Po jakimś czasie pigment umiejscowiony jest pod skórą. Można go usunąć tylko laserem.

Tatuaż stworzony poprawnie, w znanym studiu, nie zagraża życiu, nie musimy robić też zmian. Z żenującym tatuażem też można uporać się, zgłaszając się do odpowiedniego artysty, który zmieni tattoo innym.

Polecam rozpytać po forach internetowych, a w pracowni przejrzeć wystawy z poprzednimi wykonami wykonawcy. Trzeba też zobaczyć, czy pracownia jest zadbane – ważne, żeby wszystkie przyrządy były czyste lub jednorazowego użycia. Jeśli już można zapytać w sanepidzie.

W studio tattoo doradzają, żeby na 24 godziny przed robieniem nie pić alkoholu, a przed samym wykonem zrelaksować się i spożyć dobry posiłek.

Zwykle przez pierwszą dobę miejsce gdzie są tatuaże jest obolałe. W ciągu dnia poleca się bandaż, a ranę co 2-3 godziny musisz przemyć mydłem antyseptycznym i płukać letnią wodą. W czasie gdy tkanka skórna jest sucha i gładka, z opatrunku można wycofać się. Potem przez około dwa tygodnie po wykonie lepiej nie korzystać z solarium. Tattoo zaleca się też raz dziennie zabezpieczyć kremem  – białą wazeliną. Przez cały czas jednak musi on zostać czysty.

Istotne: w przypadku wykonywania dziary, zaleca się przestrzegać normalnych wytycznych bezpieczeństwa. W czasie robienia dochodzi do obcowania z krwią, należy więc sprawdzić warunki, w jakich tworzy znaleziony przez Was studio. Ważne żeby każde narzędzie było poprawnie wysterylizowane. Czynność taką dokonuje się w stosownym rządzeniu. Wszystkie igły muszą być zastosowane tylko raz i być otwarte w naszej obecności.

Galeria tatuażu zazwyczaj przedstawia projekty tattoo i zdjęcia tatuaży, np.: z henny/zmywalne i tribale.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!