Foteliki samochodowe w przedziale wagowym 0-18kg

Lut 25, 2011 przez

Uniwersalne foteliki 0-18kg to produkty przeznaczone dla dzieci od pierwszych miesięcy życia do 4 lat. W zależności od wieku dziecka mogą być montowane tyłem (dla wagi do 13kg) lub przodem (dla wagi powyżej 13kg).

Model Opal to pierwszy w historii firmy Maxi Cosi fotelik produkowany w tej kategorii. Wariant ten posiada nowatorskie rozwiązanie mocowania w samochodzie na obrotowej bazie umieszczonej pod fotelikiem. Podstawa zmienia kąt nachylenia całego fotelika, w zależności od kierunku montażu, tj. tyłem do kierunku jazdy dla dzieci o wadze do 13 kg lub przodem do kierunku jazdy dla dzieci o wadze od 9 do 18 kg, co znacznie zwiększa komfort podróżowania w obu pozycjach. Opal posiada wiele możliwości regulacji. Fotelik rośnie wraz z dzieckiem, zarówno na szerokość w okolicy ramion, jak i wysokość – wystarczy podwyższyć zagłówek wybierając jedną z pozycji odpowiednio do wzrostu dziecka (jednocześnie dopasujemy zagłówek i pasy barkowe). Dodatkowo, jednym pociągnięciem paska dostosowujemy długość i napięcie szelek wykonanych z materiału absorbującego wstrząsy w razie zderzenia. Maxi Cosi Opal montowany 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa.

Concord Ultimax

Foteliki Concord, a dokładniej model Ultimax ma podobną konstrukcję do fotelika Maxi Cosi Opal. Posiada zdolność przebudowania: z fotelika zbliżonego do standardowego “kubełka”, w klasyczny fotelik z grupy 9-18 kg. Komfortowe przewożenie dzieci, które nie osiągnęły jeszcze 13kg wagi, tyłem do kierunku jazdy, jest możliwe dzięki wkładce redukującej kąt leżenia (wbudowanej w podstawę fotela), co jest szczególnie ważne dla najmłodszych. Natomiast kiedy dziecko podrośnie, możemy

bardzo stabilnie zamontować fotelik przodem do kierunku jazdy, dzięki bezstopniowemu urządzeniu napinającemu w części bazowej, na którą montuje się siedzisko fotela. Regulacja wysokości zagłówka dopasowuje sprzęt do wielkości dziecka, a obrotowy klin umożliwia wpasowanie modelu Ultimax do siedzenia samochodowego. Fotelik posiada centralnie regulowany system napinania pasów bezpieczeństwa i zabezpieczenia chroniące w przypadku uderzenia bocznego. Dzięki specjalnej tkaninie obiciowej dziecko nie poci się, a materiał pokryty Teflonem zapewnia maksymalną odporność na wodę i brud, sprawiając, że plamy są łatwe do usunięcia. Obicie można zdejmować do prania.

Foteliki samochodowe: Maxi Cosi Opal i Concord Ultimax to modele bardzo do siebie zbliżone. Przypominamy, iże fotelik przed zakupem zawsze należy przetestować w swoim aucie, ponieważ nawet bardzo podobne warianty mogą się istotnie różnić pod względem konstrukcyjnym i w efekcie mogą nie pasować do tego samego samochodu. Decyzję, który produkt wybrać, pozostawiamy rodzicom.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!