Finansowanie marzeń, czy kredytowa pułapka bez wyjścia

Lut 19, 2008 przez

Dzisiejsze oferty finansowania są przebogate, ze wszystkich stron zalewają nas reklamy i zachęty do pożyczki czy kredytu. Czasami oferta bywa nawet zbyt nachalna, ale tak agresywny marketing świadczy o rosnącej konkurencji wśród bankierów … co w końcu ma wpływ na obniżenie kosztów i zwiększenie atrakcyjności oferty. Ostatnio banki wysyłają zindywidualizowane zaproszenia z wpisaną możliwą do uzyskaniu kwotą na zakup nieruchomości.. jest to nietypowa promocja na kredyty hipoteczne.
Dzisiaj każdy może się ubiegać o kredyt gotówkowy bez BIK, czy też na każdego czekają atrakcyjne coraz ładniejsze i z większym limitem karty kredytowe.. Łatwo jednak wpaść w pułapkę, co może się skończyć poważnymi problemami ze spłatą zaciągniętych kredytów a w rzadkich przypadkach zupełnym załamaniem budżetu … czyli bankructwem.
Ostatnimi czasy szczególnie trzeba zwrócić uwagę na ogromną ilość kredytów mieszkaniowych udzielonych przez banki.. ich wzrost był główną z przyczyn ogromnegowzrostu cen nieruchomości w naszym kraju, a znaczna część udzielana w walutach zachodnich w przypadku wzrostu cen tych walut może okazać się niebezpieczna dla kredytobiorców.
Dla klientów mających kłopoty z przyczyny na wpisy do bazy BIK z ofertą przychodzą niektóre małe banki spółdzielcze czy też firma rapida, są to pożyczki kosztowniejsze nieznacznie od produktów typowo bankowych ze względu na ryzyko iż kredytobiorca może mieć kłopot ze spłatą, oferując gotówkę bez bik czy też kredyt hipoteczny z wyższą marżą oraz dodatkowymi ubezpieczeniami są ostatnią deską ratunku dla tych osób. Czasami banki udzielają pożyczki stałym klientom korzystając jedynie ze swojej bazy danych, nie sprawdzając poza nią i obrotami na koncie innych baz, czyli faktycznie bez bik.. można w ten sposób uzyskać zarówno pożyczkę gotówkową jak i karty kredytowe. Trudniej niestety wygląda sprawa w kwestii kredyty mieszkaniowe.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)