Fabryka www

Lis 29, 2007 przez

Nigdy nie byłem asem dziennikarstwa, ale skoro powstały presselpages to nawet ja mogę się wysilić i napisać artykuł. A temat? Oczywiście strony internetowe. Co sprawia, że budowa stron internetowych www przynosi nam tyle satysfakcji?

Ano jest kilka powodów, dla których my webmajstrowie je produkujemy. To prawda produkujemy je, określenie – szablony allegro ucieka nam gdzieś po 8 wykonanym projekcie, kiedy to zauważamy, że nasze strony internetowe stają się schematyczne, odpowiadające ciągle jednemu wzorowi. Co robimy wtedy? Nie panikujemy, nie przekreślamy życiorysu i nie emigrujemy na wyspy, po prostu wtedy popadamy w rutynę. Tylko nielicznym projektowanie stron nie nudzi się po kilkunastu oddanych projektach.

Staramy się nie popadać w paranoję i tłumaczyć sobie, że to co robimy to nadal tworzenie stron a nie ich produkcja, że niedługo nasze podobizny wypełnią pobliskie bannery reklamowe, a tłumaczenie na język angielski naszych nazwisk będzie nie lada zaszczytem dla prezydenta Krzaka. Strony WWW nie powstały po to, aby nam webmasterom przynosić satysfakcję, ale po to, by ludzie ze wsi lub z miast lub z terenów pomiędzy wsią a miastem (o ile takowe istnieją) mieli satysfakcję z surfowania po nich, aby stały się dla nich niczym bannery dla oczu potencjalnych klientów.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!