Egipt – turystyka nurkowa

Lis 9, 2011 przez

Egipt od lat stanowi łakomy kąsek dla ludzi chcących wypoczywać w egzotycznym klimacie. Baza hotelowa jest świetnie rozwinięta, przy czym oferuje głownie luksusowe cztero i pięciogwiazdkowe obiekty wyposażone w bogatą infrastrukturę z basenami, parkami, ścieżkami spacerowymi oraz atrakcjami dla dzieci. Wypoczynek w takich warunkach z gwarantowaną pogoda może zachwycić a nawet uzależniać na kolejne lata. Osoby, które raz skosztowały wakacji w Egipcie często wracają do kraju Faraonów co roku.

Do Egiptu wyjeżdżają jednak nie tylko urlopowicze chcący spędzać wczasy w Egipcie na leżaku i ewentualnie pływając w basenie czy przechadzając się po plażach. Coraz częściej do Egiptu wyjeżdżają osoby, które nie wyobrażają sobie urlopu bez zwiedzania ciekawych miejsc, a tych w Egipcie z pewnością nie brakuje. Kair, Luksor czy Aleksandria to ikony tego pięknego kraju, które każdy powinien odwiedzić będąc nad Nilem, do tego jeszcze osławione piramidy w Gizie i każdy amator architektury starożytnej nasyci swoje zmysły. Aby sprawnie odwiedzić wszystkie cenne historyczne miejsca organizowane są kilkudniowe rejsy po Nilu z zawijaniem do najciekawszych portów i zwiedzaniem miast.

Rejs po Nilu to zazwyczaj trwająca kilka dni wycieczka po najbardziej interesujących miejscach w Egipcie. Rejs po Nilu to najczęściej organizowana wyprawa turystyczna dla turystów w Egipcie.
Ponieważ Nil jest najdłuższą rzeką świata nie jest niemożliwe pokazać jej głównych osobliwości w kilka godzin czy nawet w jeden dzień. Zatem zazwyczaj przez animatorów hoteli w Egipcie są organizowane wycieczki kilku-dniowe pod nazwą Rejsy po Nilu.
Dzień pierwszy rejsu po Nilu to niejako przygotowanie do wycieczki, czyli wyjazd autobusem z hotelu, dla wycieczek rozpoczynających się w Hurghaddzie pierwszym celem takiego rejsu jest miasto Luksor, które niektórzy turyści nazywają największym muzeum świata pod gołym niebem. Z początku wycieczki Rejsu po Nilu miasto Luksor zwiedzany jest od strony wschodniej. Następne dni to oczywiści ekolejne punkty na historycznej bogatej mapie Egiptu.

Egipt to również prężnie rozwijająca się infrastruktura nurkowa. Warunki są nieprawdopodobne z uwagi na obecność wspaniałej rafy koralowej nad Morzem Czerwonym. Głównie dlatego tak świetnie prosperują takie egipskie kurorty jak Hurghada czy Sharm El Sheikh. Niektóre kurorty są praktycznie w całości podporządkowane turystom nurkującym. Działają liczne wypożyczalnie sprzętu i co najważniejsze profesjonalne szkoły nurkowania. Organizowane są kursy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych, dorosłych i dzieci. Co ciekawe z uwag na duży ruch turystów z Polski niektóre szkółki nurkowania prowadzone są w języku polskim, co jeszcze bardziej składani do zapoznania się z tajnikami nurkowania i do zwiedzania Egiptu również pod wodą.

Jeżeli ktoś jest nastawiony na tego typu rodzaj wypoczynku powinien absolutnie wybrać miejsce gdzie są piękne rafy koralowe i dostępny sprzęt oraz fachowe oko instruktora nurkowania. W ten sposób można fantastycznie spędzić urlop w Egipcie w sposób aktywny. Jeżeli do tego dołożymy ze dwie wycieczki fakultatywne również aktywne z dreszczykiem emocji jak na przykład Jeep Safari lub jazdę na kładach przez pustynię bądź wycieczkę w głąb lądu do wioski Beduinów to z Egiptu przywieziemy nie tylko cenne umiejętności nurkowe, ale również całą masę egzotycznych wrażeń.

http://www.egipt24.com.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!