Drzwi w domu drewnianym

Sty 9, 2013 przez

Słów kilka o wyposażeniu wnętrza naszego drewnianego domu. Drzwi wejściowe muszą spełniać normy bezpieczeństwa i minimalizować ryzyko włamania do zera. Wszystko jest określone w przepisach budowlanych, o których powinniśmy zostać poinformowani przez kierownika budowy. Wyposażenie we właściwą ilość okuć określonych w konkretnym wyrobie spełniają względy bezpieczeństwa pomieszczeń, tak by jak najlepiej spełniały swoją rolę. Najlepsze drzwi wejściowe powinny być zaopatrzone w trzy wzmocnienia zawiasowe oraz dwa zamki, które zapobiegną przed nieoczekiwanym wtargnięciem. Zamek współgra z ryglami w czterech punktach, które kotwiczą się po zamknięciu. Drzwi powinny posiadać termo wkładkę, która będzie zapobiegała przed utratą ciepła i tłumiła hałas.

Ościeżnice na ogół są wykonane z tego samego materiału co drzwi. Gdy zażyczymy sobie przeszklenie drzwi, to zwróćmy uwagę na jakość wykonania szyby. Inwestor decyduje, w jakim kolorze powinny być pomalowane drzwi, które muszą być odporne na warunki atmosferyczne. Przy wyborze drzwi do naszego domy drewniane polecamy wybór drzwi dębowych. Jednak sprawdźmy, czy nie posiadają w środku płyty, która zdecydowanie może obniżyć ich jakość. Dąb jest bardzo drogi, więc producenci szukają oszczędności naszym kosztem, wprowadzając drzwi dębowe nie do końca zrobione z tego drewna.

Jeżeli prace budowlane i wykończeniowe nie dobiegły końca, to polecamy po montażu zabezpieczyć je folią i kartonami, co zapobiegnie ewentualnemu ich zarysowaniu czy poniszczeniu.

Drzwi to oczywiście nie jedyny element wyposażenia takich budynków jak domy drewniane. Trzeba pamiętać bowiem o tym, że tego typu projekty wymagają specjalnego traktowania – nie wszystko da się zamontować (ale większość tak) i nie wszystko idealnie pasuje. Wnętrze takiego domu nie musi oczywiście mocno odbiegać od standardowych domów murowanych. Warto jednak nadać swojej aranżacji trochę smaku i nawiązać do domu drewnianego.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!