Drukarka dobra i tania w eksploatacji

Paź 4, 2008 przez

Do użytku domowego najpopularniejsze są drukarki atramentowe – są stosunkowo niedrogie w zakupie i dają wydruki wysokiej, wręcz fotograficznej jakości. Drukarki igłowe wychodzą aktualnie z użycia, a drukarki laserowe są nieco droższe w eksploatacji – może nie do końca, bo w przeliczeniu na jedną stronę wydruk kosztuje mało, ale niewiele osób stać, aby jednorazowo wyłożyć na toner nawet kilkaset złotych.

Ale kupując drukarkę atramentową, należy dobrze zastanowić się, jakiej marki urządzenie chcemy zakupić, jaki model itd. Niektórzy producenci oferują drukarki w naprawdę niskich cenach, ale nie wspominają ile trzeba będzie zapłacić za tusze do nich pasujące. Wiele osób nie zastanawia się przy zakupie drukarki jakie są rzeczywiste koszty eksploatacji. Kupują najtańszy sprzęt, a to w rzeczywistości oznacza wysokie koszty eksploatacji, bardzo drogie tusze. Denerwują się, kiedy okazuje się, że za jeden kartridż trzeba zapłacić np. 40 zł, a do drukarki wchodzą 4 sztuki. Co więcej, czasem zakup tuszu oznacza wydatek wyższy, niż na zakup drukarki. Co więc wybrać?

Z drukarek atramentowych dobrym zakupem będzie Canon. Sama używam drukarki tej firmy (iP2000), za tusze płacę 6 zł (czarny + kolor) – jeszcze nie widziałam drukarki tak taniej w eksploatacji… Dobra jakość wydruków, niskie ich koszty. Fakt, w tej chwili nie dostaniecie jej już w sklepach (kupiłam ją ponad 3 lata temu). W tej sytuacji polecałabym model iP4500. Tusze do drukarek nie są wtedy drogie (komplet kosztuje mniej niż 45 zł), wydruki naprawdę dobrej jakości – drukuje zdjęcia w rozdzielczości do 9600 x 2400 pikseli.

Kupując zamienniki o których wspomniałam warto skorzystać ze sklepu internetowego tanie-tusze.net. Mają niesamowicie duży wybór produktów w dobrych cenach – każdy znajdzie coś dla siebie. Sprzedają materiały firm BlackPoint, ActiveJet, MMC, Lambda, TF1, a ostatnio coś mi się o uszy obiło, że znowu planują wprowadzić do sprzedaży tusze i tonery dwóch innych firm. Jeżeli chcesz kupić tusze do drukarek lub tonery do drukarek, to z czystym sumieniem polecam ten sklep!

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!