Dotacje unijne ratują polski biznes

Cze 9, 2009 przez

Wstąpienie Polski do UE przyniosło nam dużo wymiernych korzyści. Mamy możliwość uczestniczyć w rynku wewnętrznym, czerpiemy korzyści ze swobody przepływu produktów, realizując różnorodną działalność handlową. Ponadto Polska czerpie zyski z powstałych ważnych inwestycji zagranicznych. Ostatnimi czasy wielu młodych Polaków wyjechało do starych regionów Unii Europejskiej w celu rozpoczęcia pracy, która łączy się z niebywale korzystnymi warunkami płacowymi.

Korzystnie jest starać się o uzyskanie dofinansowań z UE, gdyż są to środki, które upraszczają dobry start każdemu przedsiębiorcy. Nie wszyscy z tego rodzaju szansy korzystają, bojąc się nadmiaru pracy powiązanej ze spełnieniem wymagań formalnych. W takiej sytuacji dobrze jest pamiętać, o tym, że na naszym rynku działa wiele wyspecjalizowanych agencji doradczych, które są pomocne w czasie starań o przyznanie dofinansowań z UE.

Wiele przedsiębiorców dotacje przeznacza na kupno profesjonalnego sprzętu albo inne nowoczesne środki, które w przyszłości przyniosą w rezultacie redukowanie kosztów stałych. Idealnym tego przykładem jest zakup oświetlenia. Obecnie zwykle w lokalach usługowych i handlowych instalowane są halogeny. Jak pokazuje praktyka wykorzystując oświetlenie halogenowe osiągniemy liczne korzyści, a mianowicie: dużą trwałość, energooszczędność a także przyjazne, białe światło wiernie oddające barwy. Tego typu oświetlenie mamy możliwość nabyć w hurtowniach elektrycznych, a również w internetowych profesjonalnych sklepach. Należy tylko wprowadzić do wyszukiwarki na przykład frazę halogeny wysokonapięciowe.

Niezmiernie ważną korzyść, jaką osiągnął nasz kraj jest możliwość pobierania dotacji unijnych. Zyskali na tym nie tylko rolnicy, lecz także wielu przedsiębiorców. Różnego rodzaju programy pomocowe pozwalają uzyskać bezzwrotne dotacje na rozwój działalności gospodarczej, a także na tworzenie nowych miejsc pracy w już funkcjonujących przedsiębiorstwach. Początkujący właściciel firmy, który chce otworzyć biznes, środki uzyskane z dotacji może spożytkować na dostosowanie lokali do określonego profilu działalności biznesowej. Można je spożytkować na prace wykończeniowe, meble czy sprzęt multimedialny.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!