Domeny do przechwycenia

Wrz 22, 2010 przez

eXdomain jest to narzędzie zaprojektowany do sprawdzania domen internetowych, aczkolwiek posiada inne zastosowania, lecz o tym napiszę w dalszej części tekstu. Nie planuję teraz charakteryzować całego programu i wymieniać zaimplementowanych właściwości, gdyż najprawdopodobniej wszystko da radę znaleźć na stronach producenta. Jaka jest zatem moja ocena odnośnie programu eXdomain? Z jednego punktu widzenia lepiej byłoby napisać, iż aplikacja jest zupełnie bez użyteczne. Wtedy mniej specjalistów by się eXdomainem zainteresowała, a akurat w tym przypadku jak będzie mniejsza ilość znających się i zorientowanych klientów programu eXdomain to teoretycznie korzystniej. Z przeciwnej strony wiem że to zupełne oszustwo, jako że program działa faktycznie bezbłędnie. Po co napisałem o “znających się i świadomych” odbiorcach? Bo w przypadku każdego programu odbiorcą powinna zostać persona z należytą mądrością i doświadczeniem aby sprawnie z niego korzystać. Nie wystarczy tylko instalacja, włączenie i naciśnięcie klawisza rozpocznij, po czym wykupienie tylko wartościowych, ekstra wypozycjonowanych nazw internetowych. Jeżeli poszukujesz takiego narzędzia to eXdomain stanowczo nie jest dedykowany dla Ciebie.

Aczkolwiek przy pewnej wiedzy możemy dobrze zastosować ten produkt w celu wynajdowania nie przedłużonych już lub wygasających nazw internetowych, spełniających odpowiednie kryteria. I tu nareszcie przechodzimy do meritum. Są osoby, które stosując eXdomain odnajdują bardzo dawno temu zarejestrowane nazwy internetowe z dużą ilością odnośników z innych stron i używają te domeny do budowania swojego zaplecza. Są tacy, którzy tworzą na nich zwykłe portale internetowe, których zastosowanie nie ma nic wspólnego z SEO. I są tacy co mają całkowicie w poważaniu datę rejestracji domeny i przeszłość, a głównym kryterium wyboru jest suma znajdujących się w indeksie wyszukiwarki podstron. Są i tacy, dla których istotny jest jedynie Google PageRank nazwy i zaraz po jej rejestracji lub po krótki odstępie (gdy nazwa odnowi PR) sprzedają ją wykorzystując aukcji lub innej formy sprzedaży zarabiając nie rzadko dobre pieniądze. Sposobów wykorzystania adresów zakupionych dzięki eXdomain mógłbym podać znacznie bardzo dużo.

Stare domenyW jaki sposób więc możemy zarobić korzystając z takiego narzędzia? Niektóre zastosowania podałem już powyżej, aczkolwiek nie podając konkretnych kwot, bowiem nie jest to aukcja allegro, gdzie dowiesz się ile zyskasz kupując przykładowy blog internetowy lub adres. Posilę się dwoma przykładami pochodzącymi od użytkowników, którzy eXdomain zamówili, a przechwycone domeny wykorzystują w zupełnie innych celach:
1. W pierwszym scenariuszu domeny idą na handel. Rejestrowane są w promocyjnej cenie za kilka złotych bądź bez promocji w OVH po naprawdę niskiej cenie, a następnie następuje wyczekiwanie na odnowienie lub aktualizację PR. Dalej nazwy są sprzedawane, a naprawdę wiekowe sztuki z Google PR 3, 4 lub 5 można dobrze sprzedać. Użytkownik z opisywanego przykładu sprzedał swoją, chyba, pierwszą nabytą z użyciem eXdomain domenę z zarobkiem przewyższającym cenę programu. Kolejne transakcje stanowią prawdziwy zarobek. Jest to całkiem niezły efekt, zgodzicie się?
2. W drugim scenariuszu domeny są rejestrowane pod systemy wymiany linków, zatem liczy się głównie suma znajdujących się w indeksie podstron. W aplikacji eXdomain ustawia się odpowiednie warunki pozwalające nam na wykrycie wyłącznie adresów wolnych do rejestracji, gdzie Google site i Yahoo! site przekracza wybrane poziomy. Dalej użytkownik kupuje takie domeny, wrzuca na nie swoje portale, po czym podpina pod systemu wymiany linków a następnie generuje dzięki nim pewne sumy punktów które może użyć do własnego wykorzystania bądź na sprzedaż. Ile da się na tym zarobić? W przypadku, który ja tu przedstawiam jest to kilku krotność ceny aplikacji eXdomain co miesiąc.

eXdomain można wykorzystać także do analizowania stron internetowych, nie tylko domen. Posiadając listę wielu, kilkudziesięciu, setek czy nawet nastu tysięcy adresów internetowych do sprawdzenia wystarczy wkleić ją do eXdomain i zaznaczyć odpowiednie parametry do sprawdzenia. Wiadomo, że w tym razie nie będzie ciekawić nas stan dostępności domeny czy też dane o zamówieniu opcji lub jej braku, ale ilość za indeksowanych stron w Google bądź Yahoo czy liczba linków prowadzących do witryny za indeksowanych przez Yahoo! jak najbardziej może się przydać.

Zaczynając pisanie tego artykułu miałem w planach przybliżenie także zasad ustawień i używania programu, jednak musi to niestety stanowić temat odrębnego artykułu. Powiem także od razu, że nie wszystko w tym programie potrafię zrobić i nie z każdych jego możliwości korzystam. Nie wiem przykładowo do czego służy i jak używa się nadzorowania domen. Nie interesowałem się tym, gdyż ta opcja nie jest mi potrzebna. Po co czekać na wygaśnięcie jakiejś tam domeny wolę od razu zamówić inną, a przy umiejętnym korzystaniu z eXdomain nie stanowi to problemu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!