Dobry kredyt – informacje

Lip 10, 2008 przez

Ciężko jest zdefiniować pojęcie dobry kredyt. Dla kredytobiorcy (firmy, osoby prywatnej, człowieka, który zaciąga kredyt) dobra pożyczka to przede wszystkim mała rata, mała prowizja banku oraz długi termin spłaty kredytu.

Bank niestety widzi to z goła inaczej. Chce by raty comiesięczne były jak najwyższe, by prowizja była jak najwyższa, oraz by termin spłaty był jak najkrótszy. Zwykle ceny i wszelkie parametry kredytu uzależnione są od balansu między dwoma interesami klienta oraz banku, przecież podmiot udzielający kredytu nie może żądać zbyt wysokich prowizji i opłat, bowiem wówczas nie zdobędzie żadnego kredytobiorcy.

Ostatnio bardzo popularne stają się kredyty gotówkowe. Mogą zostać pobrane na dowolny cel konsumpcyjny, zwykle są nie wysoko oprocentowane, przez co dosyć korzystne dla klientów banków.

Niestety kredyt gotówkowy i limity go obowiązujące są wyliczone w taki sposób by klient chcący kupić auto nie mógł skorzystać z kredytu gotówkowego i wybrał bardziej korzystne dla banku kredyt samochodowy. Warto przeanalizować oferty różnych banków by wybrać kredyt dla nas w danej sytuacji najlepszy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podziel się!