Disco Polo

Lip 3, 2008 przez

Disco polo powraca ale nie brzmi juz tak samo. Tak jak muzyka przez ostatnie lata ewoluowała tak i disco polo się zmieniło – lepsze glosy, lepsze brzmienia i całość wygląda znaczniej poważnie.

Wielki boom na muzykę disco polo rozpoczął się w na początku lat 90. Była to muzyka łatwa, lekka i przyjemna. Discopolo przywędrowało do nas z Włoch, swoje korzenie bierze z włoskiego Italo Disco. Pierwszymi zespołami grającymi disco polo były miedzy innymi: Boys, Classic, Skaner, Voyager, Shazza. Z biegiem czasu muzyka ta zyskała bardzo dużą popularność wśród Polaków. Zaczęły powstawać nowe zespoły, telewizje emitowały programy o disco-polo (miedzy innymi Disco Relax). Wszystko to trwało mniej więcej do końca lat 90. Pod koniec tego okresu nastąpił przesyt. Spadała popularność tej muzyki, aż w końcu całkowicie zniknęła z życia publicznego. Disco polo grało się głównie na weselach i w bardzo nielicznych klubach.
Rok 2007 przyniósł prawdziwy przełom w tej muzyce, zmienił się styl tworzenia muzyki. Wykonawcy stanęli na równi z zagranicznymi piosenkarzami. Discopolo powróciło!
Obecnie disco-polo przeżywa prawdziwy “renesans”. Powstają nowe zespoły, grono słuchaczy powiększa się w bardzo szybkim tempie. Nowy styl, nowa muzyka, nowe teksty, to wszystko ma dziś do zaoferowania muzyka discopolo. Ludzie, którzy bawią się w klubach przy rytmach muzyki zagranicznej, na pewno znajdą w tej muzyce utwory disco polo mp3, które przypadną im do gustu.
Disco Polo wraca ze zdwojona siłą – tego właśnie oczekuje rynek

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!