Dinozaury – czy my także podzielimy ich los?

Cze 15, 2008 przez

Każdy dinozaur różnił się między sobą. Niektóre Dinozaury dorastały do wielkości kurzego jajka, inne natomiast były wielkości wielkości kilku ciężarówek! Na szczęście w internecie mamy zdjęcia dinozaury , dzięki którym mamy co nieco więcej wiedzy o wyglądzie tych prehistorycznych stworzeń. Bardzo dawno temu… Setki milionów lat temu żyły na Ziemii dinozaury. Jedna mówi, że było to spowodowane uderzeniem meteorytu, który wywołal olbrzymi wybuch, który zmiótł z powierzchni Ziemii prawie całą żywą materię.

Dinozaury były wspaniałymi stworzeniami, które szybko narodziły się i tak samo szybko wyginęły. Dinozaur ciekawi swoją budową jak i przystosowaniami do tamtejszego środowiska. Że by uniknąć takiej sytuacji mięsożercy polowały w stadach, aby dać radę nawet największym dinozaurom jak np. stegozaur. Dinozaury dzielimy na roślinożerne i mięsożerne.

Naukowcy próbują się dowiedzieć w jaki sposób taki silny gatunek nagle wymarł. W tym celu trwają wykopaliska kości dinozaurów. Gdy ciężko było o jedzenie dinozaury mięsożerne jadły napotkaną padlinę. Dinozaury mięsożerne żywiły się słabsze lub chore dinozaury roślinożerne. Pożywieniem roślinożernych żywiły się jak sama nazwa wskazuje roślinnością. Przez to były powolne, ponieważ nie miały rozwiniętych mięśni. Dlaczego? Ponieważ ich pożywienie nie uciekało. Ale jak wiemy dinozaury wiginęły? Tego nie wiemy, ale jest kilka hipotez.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!