Dieta jogurtowa

Lis 2, 2011 przez

Jeżeli zależy nam na przyjemnym i zdrowym trybie żywieniowym, to tytułowa dieta jest słusznym wyborem. Omawiana kuracja pozwala na utratę zbędnych kilogramów jedząc naturalne produkty. Stosując się do zasad diety, w ciągu kilku dni poczujemy się lżej przy zachowaniu znakomitego samopoczucia.

Co warto wtrącić na start?

W demonstrowanej diecie korzyści w porównaniu do strat są korzystne. Dieta jogurtowa posiada pewną wadę, która jest związana z naszą kieszenią, gdyż codzienne wcinanie rozmaitych typów jogurtów może nas trochę kosztować. Dieta jogurtowa czasem dla niektórych jest trochę monotonna. Ale jeżeli się trochę ruszy głową i jest się przynajmniej trochę kreatywnym, to da się wymyślić całkiem apetyczne zestawienia!

Kwestia jedzenia

Pomiędzy kilkoma najważniejszymi posiłkami można skonsumować skromne drugie śniadanie. Dania możemy dowolnie przygotowywać tak, by przez 14 dni (okres trwania tytułowej diety) urozmaicić nowe jadłospis.

Pamiętajmy o piciu ponad 2 litry wody mineralnej dziennie. Nie trzeba się martwić składnikami odżywczymi, bowiem w tej diecie dostarczamy ich naszemu organizmowi dość sporo – przede wszystkim, jeżeli chodzi o witaminy. Dodatkowo czujemy sytość! Nie musimy konsumować wyłącznie jogurtów naturalnych, ale również owocowe. Ważne, by posiadały aktywne kultury bakterii, które przyspieszają przebieg trawienia.

Poza tym wolno sięgać po rozmaite odmiany pieczywa, owoce i jarzyny (na podobnych regułach co dieta owocowa czy też wegetariańska). Sprawdź dietę przez pierwsze kilka dni, a od razu poczujesz się świetnie i odnotujesz jej wartościowy wpływ, oczyszczając przy okazji układ pokarmowy z toksyn będących pozostałością po ostatniem trybie żywienia.

Podsumowanie

Podsumowując, “jogurtowa” terapia jest prostym i szybkim sposobem na zrzucenie nadmiernych kilogramów. W celu uniknięcia efektu jojo po zakończeniu terapii, trzeba unikać niezdrowej oraz wysoko-przetworzonej żywności a także prowadzić zdrowy styl życia.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!