Dieta dla cukrzyków

Mar 31, 2012 przez

Bodajże to Francuz Michael Montignac, próbował jako pierwszy udowodnić, że dobrze dobrana dieta, pozwala na skuteczne leczenie cukrzycy, a nawet jej całkowite wyeliminowanie. Co ciekawe, był na tyle uparty, że sam spróbował podważyć tą tezę i ją sprawdzić, w ciągu 3 miesięcy i odpowiedniemu dobieraniu składników zgubił 15 kg. Trzeba już na początku jednak schłodzić wszystkich napaleńców, gdyż do tej diety potrzeba jednej ważnej cechy, a więc cierpliwości. Lecz pamiętajmy przy tym, że cierpliwość popłaca, a efekty jakie uzyskamy są trwałe, oraz w trakcie tej diety, nie musimy się aż tak nadto ograniczać.

przepisy

Głównym naszym zadaniem jest zapewnienie stałego poziomu glukozy w krwi, chodzi o spożywanie takich dań które posiadają niewielką zawartość cukru. Najlepiej zrozumieć tą dietę, poprzez wytłumaczenie dwóch etapów przez jakie przechodzimy, pierwszym jest unormowanie naszej wagi, a drugim jej utrzymanie. W obu etapach ważne jest by przestrzegać kilku podstawowych zasad, najważniejszą jest pozbycie się złych nawyków żywieniowych, i wykluczenie produktów które zawierają duże ilości cukru.

Dzięki wyeliminowaniu również wszystkich produktów posiadających dużą zawartość węglowodanów oraz tłuszczy, odstawiamy w tym przypadku również orzechy laskowe, czekoladę a nawet pełnotłuste mleko. Można tutaj stosować warzywa i owoce, nawet są one często wskazane jako nasze pierwsze śniadanie, dosłownie na pusty żołądek, i tak samo w ciągu dnia godzinę przed każdym posiłkiem. Polecam zwłaszcza porę oraz sałatę, czyli warzywa mające dużo błonnika w sobie.

Dieta nie jest jakoś bardzo restrykcyjna – możemy jeść np. naleśniki, tylko w wersji light.

Wielu osobom odpowiada w tej diecie to, że nie wymaga od nas ona tak wielu poświęceń, możemy spożywać alkohol, wskazane jest nawet częste picie czerwonego wina, choć piwo lepiej jest omijać. Dobrze jest również zmniejszyć ilość wypijanych ciepłych napojów czyli kawy i herbaty, a wodę gazowaną pić jedynie między posiłkami, odstawić oczywiście wszystkie sztuczne napoje w plastikowych butelkach, na pewno ten sposób, wielu przypadnie do gustu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!