Dentysta Warszawa

Kwi 21, 2008 przez

Chociaż wielu osobom na pewno trudno pogodzić się z tym faktem, to jednak dentysta musi znaleźć swoje miejsce w kalendarzu każdego, kto ceni swoje zdrowie i stara się o nie dbać. Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia lekarz dentysta powinien zbadać nasze zęby przynajmniej raz na sześć miesięcy, a w przypadku dzieci do lat sześciu – raz na trzy miesiące. Rutynowy przegląd dentystyczny obejmuje badanie wszystkich zębów w celu wykluczenia ognisk próchnicy, ocenę przyzębia i tkanek miękkich jamy ustnej, ocenę warunków zgryzowych. Co jest szczególnie istotne, przegląd stomatologiczny jest bezbolesny i nie ma podstaw, aby obawiać się go. W coraz większej liczbie klinik stomatologicznych, między innymi w naszej stomatologia Warszawa, przeglądy stomatologiczne są bezpłatne i niezobowiązujące. W sytuacji, kiedy lekarz dentysta zlokalizuje ubytki próchnicowe, należy jak najszybciej je wyleczyć. Nie leczona próchnica szybko się powiększa, a zaniedbania szybko prowadzą do poważnych następstw w postaci zapalenia miazgi, powodującego silny ból i wymagającego tak zwanego leczenia kanałowego. Dlatego również osobom, które mają wszystkie zęby wyleczone, zaleca się regularne copółroczne przeglądy stomatologiczne. Wówczas bowiem w sytuacji kiedy pojawią się nowe ubytki, są one na tyle nieduże, że wymagają niewielkiej interwencji.

Doniosłą rolę w prawidłowym dbaniu o zdrowie zębów zajmuje miejsce profilaktyka stomatologicza, zarówno domowa, której podstawowym elementem jest właściwa higiena jamy ustnej, jak i profesjonalna, którą przeprowadza w gabinecie lekarz dentysta. Przykładem tej ostatniej jest pokrywanie zębów lakierem fluorowym, jak również profesjonalne czyszczenie – usuwanie kamienia nazębnego.

Również osobom prawidłowo dbającym o stan zdrowia jamy ustnej i nie mającym żadnych problemów z tym związanych współczesna stomatologia ma wiele do zaoferowania. Mam tu na myśli zabiegi kosmetyczne takie jak wybielanie zębów, licówki, czy biżuteria nazębna, objęte wspólnym mianem stomatologia estetyczna.

Niniejszy unikalny artykuł został przygotowany przez lekarza stomatologa z kliniki dentysta Warszawa. Jeśli niniejszy temat zainteresował cię, na powyższej stronie znajdziesz rozszerzenie zawartych tutaj informacji.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!