Darmowy hosting www dostępny dla każdego

Paź 24, 2011 przez

hostingWydawałoby się, że nie ma nic za darmo, jednak można się mylić. Wraz z rozwojem nowoczesnej technologii światowi giganci raz na jakiś czas udostępniają nam część swojego dobrobytu zupełnie za darmo. Bardzo często wiąże się to chociażby dla przykładu z darmową przestrzenią dyskową w sieci. Dzisiaj bez najmniejszych przeszkód możemy otrzymać darmowy hosting. Z reguły jedynym warunkiem koniecznym do otrzymania swojego „miejsca” w sieci jest wypełnienie formularza rejestracyjnego i otworzenie wymaganego konta.

Do dyspozycji przysługuje nam na ogół kilka gigabajtów. Chyba każdy przyzna, że lepsze to niż nic. Co by nie mówić taką przestrzeń można wykorzystać choćby na umieszczenie kopii zapasowej gromadzonych przez siebie najważniejszych dokumentów. Serwery, jakie mają do dyspozycji darmowi użytkownicy mają jedynie mniejszą pojemność od tych, które zarezerwowane są dla subskrybentów usługi. Transfery przysługujące zarówno jednym, jak i drugim stoją na tym samym poziomie, więc nie ma zupełnie, na co narzekać. Hosting www przybrał w ostatnim czasie formę serwisów, które udostępniają dla ogółu przeróżne pliki, na ogół o ograniczonym rozmiarze na przykład do czterystu megabajtów. Tego rodzaju serwery www posiadają liczne obostrzenia dla darmowych użytkowników.

Dla przykładu możemy ściągnąć jedynie sto megabajtów w ciągu godziny, a na następną paczkę odczekać godzinę. Zwykle bardzo często dla tak zwanych pijawek ograniczona jest pełna przepustowość łącza. Konta nazywane premium z kolei za uiszczeniem stosownej opłaty oferują pełny dostęp do możliwości uzyskania nieograniczonych transferów. Żywotność plików umieszczonych na tego typu stronach jest z reguły mocno ograniczona. Przyczyną tego jest fakt, że plikami są na ogół treści nielegalne, objęte szeroko pojętymi prawami autorskimi. Żaden szanujący się serwis tego typu nie chce być kojarzony z piractwem, więc pośpiesznie usuwa zgłoszone treści, które tak czy tak są sprzeczne z regulaminami i netykietą. Popularność tego rodzaju stron rośnie stale z dnia na dzień.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!