Czym jest ojcostwo prenatalne?

Lip 26, 2013 przez

W większości przypadków zostanie ojcem to powód do dumy i noszenia głowy uniesionej bardzo wysoko. Tak było w moim przypadku i wiem doskonale, że jest tak w 99 na 100 przypadków. Niestety zawsze zostaje ten jeden procent, który ma pewne wątpliwości. Dzieje się tak w sytuacjach, kiedy jeden z partnerów nie jest uczciwy względem drugiego. Powstają wątpliwości co do faktu ojcostwa. Wtedy wato wykonać badanie DNA, które jest możliwe jeszcze zanim dziecko przyjdzie na świat.

Wiadomo, że nie będzie wtedy emocji z czekaniem na kolejne badanie USG, ale prawda ma być w tym momencie najważniejsza. Badania ojcostwa są możliwe tak jak wspomniałem jeszcze w życiu płodowym dziecka. Za pomocą specjalnie na ten cel pobranego materiału z wód płodowych ustala się wartości genetyczne, które są porównywane następnie z danymi potencjalnych rodziców. Ustalenie ojcostwa może nastąpić w momencie, kiedy pojawia się zgodność w kodzie genetycznym dziecka oraz potencjalnego ojca. Warto wspomnieć, że coraz częściej mamy możliwość korzystania z tego rodzaju usług.

Ojcostwo prenatalne – co to znaczy?

Ojcostwo to proces bardzo skomplikowany. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że nie ma w tym nic skomplikowanego, bowiem jaka to sztuka wychować dziecko. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że ojcostwa zaczyna się już w momencie, kiedy kobieta zachodzi w ciążę. Trzeba być świadomym obowiązków, jakie towarzyszą temu stanowi. Kobieta potrzebuje na pewno opieki, bowiem jest to przewidziane w zasadach, jakie panują pomiędzy poszczególnymi partnerami. Ustalenie ojcostwa w czasie ciąży mogą oczywiście zakłócić sielankę, jaka panuje pomiędzy partnerami, jednak są one w niektórych przypadkach niezbędne. Badanie DNA wykonuje się oczywiście w uzasadnionych przypadkach, kiedy inne metody już się nie sprawdziły. Zawsze bowiem możemy, a nawet powinniśmy szczerze porozmawiać o bieżącej sytuacji. Testy DNA są odpowiedzią nie tylko na problem ojcostwa, ale także na problemy, jakie mogą towarzyszyć ciąży. Dzięki badaniom genetycznym można odkryć wiele schorzeń, które ze zmian genetycznych właśnie wynikają. Podstawą jest bowiem świadomość swojego stanu zdrowia oraz zdrowia dziecka, które wkrótce się narodzi lub żyje na tym świecie od niedawna. Zauważyć można, że ludzie nie dbają o koszty, kiedy w grę wchodzi zdrowie dziecka.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)