Czas na hobby

Mar 16, 2008 przez

Ludzie, którzy mają jakieś hobby, robią wszystko, by się w danej dziedzinie dokształcać, by być lepiej poinformowanym, więcej przedmiotów z danej kolekcji zdobyć. Szczególnie ciekawe są zainteresowania, które dają nam możliwość pogłębienia wiedzy lub nabycia czy wykształcenia nowych umiejętności. Tak dzieje się na przykład w przypadku, gdy czyimś zainteresowaniem są działania twórcze, jak chociażby malowanie obrazów. Obrazy, które w pewien sposób są wyrazem duszy artysty, mogą także stać się wyjątkowym prezentem, dla kogoś nam bliskiego, płynącym prosto z serca.
Każdy z nas jest pasjonatem czegoś. Ma jakieś swoje hobby, zajęcie, które uwielbia i wykonuje je z przyjemnością. Dla jednych jest to zbieranie znaczków, dla drugich sporty ekstremalne, dla jeszcze innych malowanie i kolekcjonowanie obrazów.
Każde hobby kosztuje. Jedne mniej, inne więcej w zależności od wielu czynników. Jedni lubią zbierać przeróżne przedmioty, co często wiąże się z koniecznością ich kupna. Innym zaś przyjemność sprawia samodzielne wykonywanie jakiejś czynności, jak na przykład obrazy, które trzeba namalować.
To, czy czyimś hobby jest kolekcjonerstwo różnego rodzaju przedmiotów, czy obrazy, czy jeszcze inne formy spędzania czasu, nie jest istotne. Istotne jest nasze zaangażowanie, jakie wkładamy w pogłębianie naszych zainteresowań oraz czas, jaki temu poświęcamy. Niestety niektóre hobby bywają kosztowne, dlatego nie zawsze możemy w pełni poczuć, zobaczyć, przeżyć tego, co nas interesuje. Jeśli jednak naszym hobby są na przykład obrazy, a nie umiemy malować, nic straconego. Zawsze zostaje nam ich kupno bądź odwiedzanie galerii.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!