Ćwiczenia na płaski brzuch

Kwi 20, 2012 przez

Jest wiele powodów, z jakiej przyczyny nasz brzuch może być nadmiernie otłuszczony. Niedawno odbyta ciąża, niezdrowe jedzenie, brak uprawianie jakichkolwiek sportów – to zaledwie kilka z nich. Jakie kroki trzeba podjąć, jeśli już nie mieścimy się w swoje ulubione spodnie? Jest kilka łatwych do wdrożenia zasad na uzyskanie płaskiego brzucha, o których być może nie miałaś pojęcia.

zdrowie

1. Nie bój się zimnej wody

Woda ma korzystne oddziaływanie na przepływ krwi w organizmie i przyśpiesza rozkładanie komórek tłuszczowych. Biorąc prysznic na początku rozgrzej się pod gorącym natryskiem (około 10 minut), a potem odkręć źródło zimnej wody i przez minutkę masuj brzuch pod strumieniem wody lecącej z prysznica.

2. Staraj się często chodzić pieszo

Nie musisz od razu pokonywać długich tras – na początek odpowiedni będzie spacer. W trakcie każdego kroku pracuje około 200 mięśni. Jeżeli go wydłużysz, odczujesz, jak pracują mięśnie brzucha. W trakcie dziesięciominutowego spaceru spalisz 50 kcal. Zamiast jeździć windą, wchodź po schodach.

3. Przetestuj brzuszki robione na piłce

Ćwiczenia na lekkiej, plastykowej piłce (ok. 30-50 zł) są właściwe dla osób w każdym wieku. Spróbuj poćwiczyć na niej brzuszki (oprzyj na piłce lędźwie, dół pośladków ma wisieć w powietrzu). Nie obciążysz kręgosłupa, za to utrzymywanie się na miękkiej piłce wymusi ciężką pracę na wszystkich mięśniach brzucha.

4. Właściwa dieta

Potrzebna będzie zmiana stylu odżywiania. Czas skończyć z bezwartościowym jedzeniem oraz skoncentrować się na przyjmowaniu dużych ilości ryb, warzyw i owoców. Co jakiś czas możemy pozwolić sobie na skromny deser jak np. pierniki. W porach obiadowych można jeść gotowane ryby, knedle, ryżowe sałatki i jabłka z cynamonem. Na deser co kilka dni zjeść np. pierniki z marmoladą.

5. Sięgnij po stare metody i parz ziółka

Napar z mniszka lekarskiego (czyli popularnego mleczu) pobudza wydzielanie żółci oraz oczyszcza wątrobę. Wiąże także substancje toksyczne powstałe w wyniku przemiany materii. Herbata ze świeżych liści mięty pieprzowej wspomaga spalanie tłuszczu, a pokrzywa wspomaga trawienie oraz likwiduje uczucie pełności. Trzy szklanki naparu z pokrzywy każdego dnia, uwolnią Cię od zmory wzdęć.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 8.1/10 (13 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Ćwiczenia na płaski brzuch, 8.1 out of 10 based on 13 ratings

Podobne

Podziel się!