Co warto zobaczyć w Albufeira, Algarve

Maj 6, 2008 przez

Zapraszamy na kolejną część naszej wędrówki drogami regionu południowej Portugalii – Algarve. Dziś gościmy w Albufeira, jednym z największych miast regionu i głównym centrum turystycznym. Albufeira w przeszłości była znaczącym portem morskim. W miejscowości znajdował się zamek, który przetrwał do XVIII wieku – został zniszczony w 1755 roku przez trzęsienie ziemi. Maurowie nazwali miasto Al-Buhera, od której wywodzi się obecne brzmienie. W czasie średniowiecza miasto stało się bardzo ważnym portem handlowym w tej części Europy. Od trzęsienia ziemi (1755) miasto stopniowo podupadało i biedniało i dopiero rozkwit turystyki w drugiej połowie XX wieku ożywił i umocnił gospodarczo region. Albufeira zmieniła się z ośrodka rybackiego na turystyczny.

Obecnie miasto zamieszkuje około 15 tys. stałych mieszkańców. Architektura miasta jest dość typowa – białe domki, czasami wykończone ceramiką oraz wąskie uliczki. Są też nowoczesne, kilkupiętrowe apartamentowce w części turystycznej. Po zachodzie słońca życie w Albufeira toczy się w barach, restauracjach (począwszy na tradycyjnych lokalach serwujących kuchnię portugalską, skończywszy na piwnych pubach i barach sportowych) oraz sklepach otwartych do późnych godzin nocnych.

W mieście znajduje się małe muzeum chińskiej ceramiki z dynastii Minsmall oraz muzeum sztuki prowadzone przez gminę organizującą szereg pokazów w czasie letnich wakacji. W okolicy Albufeiraw Armaçăo de Pera polecamy plaże, w Boliqueime – bardzo popularny nocny klub Kadoc, w Paderne – ruiny zamku. Ponte Grande słynne jest z wielu potężnych oraz częściowo podwodnych jaskiń.

Albufeira jest często wybierana jako baza wypadowa po Algalrve. Zastanawiacie się Państwo pewnie, czy wpisując „Hotele Albufeira” otrzymacie ciekawą listę obiektów. Otóż tak! Infrastruktura turystyczna jest bogata, znajdziecie szereg hoteli, począwszy od 5 gwiazdkowych. Są to najlepsze hotele Algarve. Strona e-algarve.pl dla tego regionu wskazuje 115 hoteli, które można w prosty sposób zarezerwować. Najpopularniejsze hotele to między innymi: Colina do Mar czy Stella Maris.

W niewielkiej odległości od Albufeira znajduje się szereg mniejszych, mniej znanych i mniej zatłoczonych przez turystów plaż, które są godne polecenia: Praia de Balaia, Praia de Castelo, Praia de Falésia, Praia de Galé, Praia dos Olhos de Agua, Praia de Maria Luisa oraz Praia de Săo Rafael.

********* Nota o prawie autorskim. *********

Artykuł został dodany przez pracowników systemu “e-algarve.pl”. Artykuł chroniony jest prawem autorskim – kopiowanie, powielanie całości lub części artykułu jest zabronione.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!