CMS – co to jest?

Mar 16, 2008 przez

To, jak ważne jest posiadanie strony internetowej, wie chyba każdy prowadzący własną działalność gospodarczą. Dobrze wyglądający i łatwy w poruszaniu się portal, wzbudza zainteresowanie klienta. Dodatkowe elementy animowane, zwracające uwagę na najważniejsze punkty oferty, ułatwiają zapamiętanie przedstawionej propozycji.
Dla łatwiejszego stworzenia i rozbudowy serwisu internetowego wprowadzono system CMS, cechujący się przyjaznym interfejsem użytkownika, dzięki czemu uprawniony redaktor może w każdym momencie zaktualizować dane szybko i bez zbędnego wysiłku.
Systemy cms mają zastosowanie oczywiście wtedy, gdy włączamy do sieci komputerowej firmy usługi typowo internetowe, czyli wtedy, kiedy powstaje intranet, ale także wtedy, gdy w miarę rozwoju przedsiębiorstwa chcemy połączyć ze sobą większą liczbę intranutów.

Takie rozwiązanie sieciowe nazywa się extranet i pozwala na swobodny przepływ zasobów między organizacjami przy równoczesnym zablokowaniu powszechnego dostępu do sieci internetowej. Wracając do najnowszych systemów cms, najpopularniejszymi ostatnimi czasy są te, które łączą efektywność z bezpieczeństwem, przy równoczesnej oszczędności kosztów związanych z poszerzaniem systemu o nowe treści. Przykładowo, jedne z pierwszych i znanych na rynku firm, reklamujące się ostatnio jako – cms Warszawa – wprowadzają do systemu cms strukturę modułową, co oznacza, że można go rozbudowywać o nowe treści bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Równocześnie, poszczególne sektory mogą być zarządzane przez osoby bezpośrednio z nimi związane co zaoszczędza czas związany z aktualizacją danych.

Zatem, przy wyborze strony internetowej oraz systemu komunikacyjnego dla własnej firmy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na
stopień trudności przy wprowadzaniu aktualizacji oraz na bezpieczeństwo, czyli rozbudowaną funkcję nadawania uprawnień wybranym osobom. Z tak przygotowanym systemem Twoja firma z pewnością osiągnie sukces.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!