Ciekawe sposoby na aranżację wnętrz

Lip 31, 2013 przez

Coraz częściej podczas urządzania naszych domów lub mieszkań szukamy ciekawych, oryginalnych sposobów, które także będą funkcjonalne. 

Bardzo ważne jest, aby nasze mieszkanie było funkcjonalne, nie ulegało łatwym zniszczeniom, które czasem mają miejsce w naszym domu, były łatwe do wyczyszczenia, odporne na wszelkie uszkodzenia, jednak nie zawsze to idzie w parze z estetycznym wyglądem. Przykładowo w ostatnich czasach bardzo modne jest malowanie ścian na biało. Jest to faktycznie bardzo efektowne, pomieszczenie wygląda jasno, przestrzennie, świetnie optycznie powiększa przestrzeń, a dodatkowo wygląda nowocześnie, lecz jednocześnie elegancko. Niestety taki wybór wiąże się z tym, że zwłaszcza w takich miejscach jak na przykład kuchnia bardzo łatwo o zabrudzenia, które ciężko wyczyścić, nawet jeśli emulsja teoretycznie przystosowana jest do łatwego czyszczenia samą wodą. Mogą mimo to powstać plany, brud może się rozmazać lub na tak jasnej powierzchni może to nie dać większego efektu. Wykładanie kafelek w kuchni jest bardzo popularną formą dbania o czystość, jednak nie zawsze możemy znaleźć takie, które by się nam podobały w 100%, a dodatkowo chyba każdy z nas nie chciałby, aby spotkać identyczne jak w domu swoich znajomych czy rodziny, zwłaszcza kiedy chcemy uzyskać oryginalny efekt orz w nowoczesny sposób urządzić wnętrze. W takim przypadku dobrym pomysłem może być zamówienie blachy na wymiar. Można dobrać odpowiednią dla nas, wybrać dogodną szerokość i długość oraz zdecydować czy chcemy blachę w formie lustra, błyszczącą czy matową. Mogą to być również z fakturą. Taki pas umieszczony na ścianie na pewno będzie imponująco wyglądał, mało kto będzie znał ten pomysł, a dodatkowo jest to łatwe w czyszczeniu oraz odporne na wszelkie zniszczenia związane na przykład z tłuszczem, który czasami podczas gotowania tryska na ściany oraz nie stanie się nic nawet jeśli będzie ona miała kontakt z gorącem, ogniem, lub wysoką temperaturą naczyń, od których inne materiały łatwo ulegają zniszczeniom, których nie jesteśmy w stanie się pozbyć. Za pomocą takich blach możemy również wykonać odporny na wszelkie uszkodzenia stół lu jego blat, który również będzie oryginalnie wyglądał, parapety lub progi. Takie rozwiązania wyglądają w mieszkaniu bardzo nowocześnie oraz nadają mu charakter. Aby wykonać takie elementy należy zamówić je w zajmujących się tym firmach, które w profesjonalny sposób wykonają cięcie i gięcie blachy, tak aby było do odpowiednio dostosowane do naszych potrzeb.

Innym ciekawym pomysłem na stworzenie oryginalnego stylu, a także zaoszczędzenie pieniędzy jest wykonanie rozmaitych ozdób. To one właśnie tworzą całą atmosferę domową i sprawiają, że mieszkanie staje się przytulne. Warto, aby takie dodatki utożsamiały się z nami dlatego też warto wykonać je własnoręcznie. Oprócz tego, że zaoszczędzimy pieniądze możemy także wykorzystać rzeczy, które normalnie nadają się do wyrzucenia. Przykładowo żarówki mogą nadać się do bardzo wielu koncepcji. Możesz przymocować je do ściany za pomocą uchwytów, a kiedy zdejmiesz metalową część, znajdującą się u dołu żarówki możesz użyć ich jako wazonu, miejsca na olejek zapachowy i wkładając do niej drewniane patyczki, włożyć fotografie, które będą widoczne z każdej strony żarówki lub wymyślić coś własnego. Niektóre osoby zbierają korki po winie. Można nabić je na drut, jeden obok drugiego, tak aby nie było widać pręta, następnie uformować w okrąg, połączyć ze sobą dwa końce, na których warto, w celu zamaskowania zawiązać przykładowo kokardę ze wstążki oraz zrobić z niej uchwyt, za pomocą którego powisimy tę oryginalną ozdobę na przykład na ścianie. Wykorzystując stare słoiki, które zazwyczaj przechowujemy w domu, jednak rzadko one nam się przydają możemy stworzyć wspaniały lampion, który będzie nastrojowo świecił wieczorami. Wystarczy pomalować słoik w dowolne kolory oraz wzory, jednak nie zapominając o pozostawieniu miejsc przezroczystych, przez które będzie widoczne światło, na przykład malując kolorowe paski pozostawiać między nimi cieńsze, bądź grubsze pasy oraz wyciąć otwory w denku słoika, aby docierało powietrze do ognia, a także aby światło docierało do górnych sfer mieszkania i przykładowo było widoczne na suficie. Wykonując to warto się trochę wysilić i zamiast standardowych otworów wyciąć je w ulubionych kształtach. Jeśli chodzi o romantyczne oświetlenie również możemy do butelki po winie nalać afty, wsadzić do niej gruby sznur, który będzie miał możliwość wyciągania, jeśli zbyt dużo się wypali, bądź wykorzystać zwyczajne szklanki, takie, których już nie używamy wlewając do nich wodę, ozdabiając koralikami, owocami, na przykład cytryną i pomarańczą lub kwiatami, a na wierzch położyć pływającą świeczkę.

 

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!