Ci, co mają więcej i ci, co mają mniej

Gru 15, 2011 przez

Ułuda, że każdy powinien mieć tyle samo pieniędzy, że w świecie powinna zapanować równość już dawno została jasno zdiagnozowana. Mimo to ciągle naprawdę wiele osób narzeka na to, że ci, co znajdują się u góry mają lepiej, natomiast ci, co są na dole muszą pracować na pieniądze prezesów i brzuchatych panów. Takie ciągle nieporozumienia między tymi dwoma grupami najczęściej wynikają z tego, że wszyscy na świat patrzą inaczej, nie widząc swoich potrzeb, oczekiwań i trudności przed nimi stojących.

Szeregowi pracownicy nie zauważają, że ich szefowie dbając o pozycję firmy, nie mogą im wypłacać tak wysokich premii, jakby chcieli. Głównie dlatego, że nawet gdy jest dobrze, muszą myśleć o tym, by zabezpieczyć swoje interesy na gorsze chwile. W ten sposób uzyskują pewność, że ich firma przetrwa nawet trudne chwile recesji, czy kryzysu. Z drugiej strony pracodawcy często nie wiedzą o tym, że nie udzielając wsparcia swoim pracownikom działają na nich demobilizująco i w konsekwencji nie starają się oni tak bardzo, jakby mogli.

Leszek Czarnecki stał się znany z tego, że rozkręcił wiele firm. Rozpoczynał od nich, rozkręcał je, a następnie, gdy naprawdę dobrze zarabiały, sprzedawał. Dzięki temu zgromadził naprawdę spory majątek i stał się trzecim najbogatszym Polakiem.

Mając to wszystko, co powyżej, wiele osób zamiast wybierając firmę, decyduje się na samozatrudnienie. W ten sposób jest dla siebie szefem i wodzem. W takiej sytuacji warto mieć na uwadze również to, że tylko osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, mogą dojść do naprawdę dużego bogactwa. Leszek Czarnecki stał się znany z tego, że rozkręcił wiele firm. Rozpoczynał od nich, rozkręcał je, a następnie, gdy naprawdę dobrze zarabiały, sprzedawał. Dzięki temu zgromadził naprawdę spory majątek i stał się trzecim najbogatszym Polakiem.  Tak, jak zrobił to Leszek Czarnecki, dzisiaj uznawany za jednego z najbogatszych Polaków. Na liście przygotowywanej przez Wprost zajmującej każdego roku wysokie pozycji. W roku 2011 pozycję trzecią, z majątkiem szacowanym na około 7,5 miliarda.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!