Chrupki

Kwi 21, 2008 przez

Dzieci je uwielbiają, młodzież również, a i dorośli nimi też nie pogardzą. Mowa jest o chrupkach, przekąska ta występuje w wielu postaciach, z tych popularnych możemy wyróżnić pellet, chipsy i te tradycyjne kukurydziane chrupki, które każdy z nas pamięta z dziecięcych lat. Wiele osób spośród nas nazywa chrupki – snacki, jednak snack to jest błędna nazwa gdyż snack to ogólnie mówiąc przekąska, a do przekąsek możemy zaliczyć nie tylko żywność typu chrupki czy chipsy.

Zupełnie innym rodzajem snacka jest pellet, zapewne mało kto z was kojarzy co to jest, ale mogę was zapewnić iż większość z nas miała już okazję je kosztować. Pellet kupuje się w sklepie w stanie surowym, a dopiero przyrządza się je samodzielnie w domu. Sposób przyrządzenia pellet to prostu wsypanie kilku pellet na gorący olej i na nim trzymanie ich przez kilka sekund. Zdecydowaną zaletą pellet jest możliwość przechowywania ich przez długi okres czasu, a gdy najdzie nas ochota na nie to po prostu jest smażymy.

Tradycyjne kukurydziane chrupki są z nami już od długiego czasu, obecnie możemy znaleźć je w całej gamie kolorów oraz smaków. Dla mnie osobiście chrupki są wspomnieniem dawnych lat kiedy to zajadało się nimi całe dni.

Podsumowując snack to przekąska do której dopiero możemy zaliczyć chrupki i pellet, nie popełniajcie błędu i nie nazywajcie wszystkich mącznych produktów snackami.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!