Chrupki cz. 2

Lut 12, 2008 przez

W pierwszej części artykułu znajdziecie troszkę informacji o chrupkach dawnych, jak wyglądały chrupki kiedyś oraz jak w ogóle miał się snack’owy rynek w Polsce.
Obecnie oprócz wspomnianych przeze mnie chrupek kukurydzianych o tym samym smaku, w sklepach znaleźć możemy całe zastępy chrupek o różnych kształtach i smakach. Jeżeli chodzi o kształt chrupki to nadal jednak najbardziej popularne są małe paluszki, jednak znajdziemy także małe kuleczki chrupkowe, chrupki – duże paluchy, chrupki krążki oraz o różnych innych dziwnych kształtach, lecz nie będę ich opisywał gdyż każdy z producentów posiada swoje firmowe kształty.

Smak chrupków również ewoluuje, coraz rzadziej spotykamy kukurydziane chrupki w czystej swojej postaci. Na półkach widzimy chrupki orzechowe, truskawkowe, czekoladowe, a nawet cytrynowe i pomarańczowe. Producenci chrupek sprzedają także chrupki mieszane, czyli w jednym opakowaniu znajdziemy kilka smaków – wówczas łatwo możemy wybrać swój ulubiony smak chrupek porównując go z innymi.

Ja jestem człowiekiem, który lubi wracać do starych czasów i dlatego wybieram chrupki kukurydziane.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!